دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

نقش فدراسیون ها در كشف استعدادهای ورزشی

برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 22 مرداد، با حضور طناز حسینیون، مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی و مربی اسبق تیم های ملی، به بررسی نقش فدراسیون ها در كشف استعدادهای ورزشی اختصاص داشت.

1398/05/22
22:16

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی، در پاسخ به این پرسش كه فدراسیون ها برای كمك به یك مربی در كشف استعدادهای ورزشی چه نقشی می توانند داشته باشد، بیان كرد: فدراسیون ها متولی هر ورزشی در كشور هستند. مسلماً ارتباطی كه ورزشكاران تیم ملی با فدراسیون ها دارند را شاید هیچ ارگان و بخش دیگری با آنها نداشته باشد.

به نظر من تنها وجود فدراسیون و یك مربی خوب كه استعدادها را كشف كند، كافی نیست. فدارسیون ها و مربیان مستعد یك ارتباط خیلی مستقیم دارند. اگر واقعاً هدف فدراسیون ها كشف استعدادها و رشد آن رشته ورزشی در كشور باشد، اولین مسئله این است كه به مربیان خود بها بدهند.

در مرحله بعد امكان رشد و ارتقاء علمی را برای مربیان ایجاد كنند؛ زیرا رشد علمی ورزش ها در كشورهای پیشرفته تر خیلی سریع است. بنابراین باید یك بستری برای مربیان ما به وجود بیاورند تا این افراد بتوانند در ارتباط با دنیای خارج از این كشور آموزش ببینند و در جریان تحقیقات انجام شده قرار بگیرند.

در مرحله سوم، فدراسیون باید جامعه آماری را با هر سیاستی كه دارد برای مربیان فراهم كند تا بتوانند در جامعه آماری بزرگتری به دنبال استعداد باشند. طبیعتاً هر چه جامعه آماری بزرگتر، شانس پیدا كردن استعداد بیشتر خواهد بود.
برنامه دانشكده استعدادیابی ورزشی، با اجرای كاظمی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی