دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

اهمیت وجود امكانات در فرآیند استعدادیابی

برنامه دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 12 شهریور، با حضور طناز حسینیون، قهرمان و مربی اسبق تیم ملی دو و میدانی، به موضوع اهمیت وجود امكانات در فرآیند استعدادیابی اختصاص داشت.

1398/06/13
09:24

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، قهرمان و مربی اسبق تیم ملی دو و میدانی، در ارتباط با امكانات مربوط به استعدادیابی و اهمیت آن در فرآیند كشف استعداد بیان كرد: بهتر است كه هر چه بیشتر به سطح علمی شدن برویم؛ یعنی از فضای سنتی و اتفاقی در استعدادیابی دور شویم و نگاه كنیم كه كشورهای پیشرفته تر از ما و یا حتی متخصصین خودمان كه تحقیقات خوبی انجام می دهند، چطور به استعدادها نزدیك تر می شوند. به اعتقاد من اولین موردی كه می توانیم به آن اشاره كنیم، دستگاه ها و نرم افزارهای مربوط به استعدادیابی است.
حسینیون، به اهمیت وجود نرم افزارهای ورزشی در فرآیند استعدادیابی تأكید كرد و گفت: با توجه به اینكه معمولاً استعداد توسط مربی و به صورت بصری شناسایی می شود، برای اینكه آن مربی اشتباه نكرده باشد و یا در آن رشته، ورزشكار در پست صحیحی قرار بگیرد، نیاز به یك پایش تخصصی است. نرم افزارهای ورزشی كمك می كند كه متوجه شویم آیا واقعاً تشخیص مربی درست بوده است یا خیر.
این كارشناس نیز درباره شرایط آب و هوایی متنوع ایران و تأثیر مثبت آن در فرآیند كشف استعداد اظهار كرد: تنوع اقلیمی ایران صد درصد می تواند نسبت به یك كشور كوچكی كه یك نوع شرایط اقلیمی دارد، دست ما را برای كشف استعدادهای بیشتر بازتر كند. قبلاً یك سری تحقیقات انجام شده، اما به نظرم بهتر است تحقیقات بیشتری صورت بگیرد كه در كدام مناطق می توانیم استعدادهای بیشتری را كشف كنیم.
برنامه دانشكده استعدادیابی، با اجرای كاظمی، روزهای سه شنبه ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی