دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

استعدادیابی در آموزش و پرورش، نیازمند حمایت نهادهای ورزشی

برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 16 مهر، با حضور نرگس تقی زاده، نایب رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی و مسئول كمیته استعدادیابی فدراسیون، به بحث استعدادیابی در آموزش و پرورش پرداخت.

1398/07/17
08:14

به گزارش رادیو ورزش؛ نرگس تقی زاده، نایب رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی و مسئول كمیته استعدادیابی فدراسیون، در ارتباط با مشكلات پیش روی آموزش و پرورش در فرآیند كشف استعداد اظهار داشت: در كشف استعداد چالش هایی داریم. یكی از نیازهای ما این است كه حتماً باید نظام و ساختار یكپارچه ای داشته باشیم و تمام نهادهایی كه در سطح كلان ورزش را دنبال می كنند، آموزش و پرورش را حمایت كنند. ما بازوهایی (معلمان) داریم كه استعدادیابی انجام می دهند؛ همچنین ابزار داریم و استعدادیابی را به صورت علمی پیگیری می كنیم؛ اما از نظر اعتباری هیچ اعتباری از سوی وزارت ورزش به این بخش تعلق نگرفته است.
تقی زاده، یادآور شد: از نظر علمی اصلی ترین نهاد استعدادیابی ورزشی آموزش و پرورش است. به اعتقاد من اگر وزارت ورزش اعتباری را برای استعدادیابی در آموزش و پرورش تخصیص بدهد و ورزش پایه از نظر وزارت ورزش هم مورد اهمیت قرار بگیرد، استعدادیابی به بهترین نحو ممكن صورت خواهد گرفت.
نایب رئیس فدارسیون ورزش دانش آموزی، تصریح كرد: دانش آموزان كه سن استعدادیابی دارند، در اختیار آموزش و پرورش هستند؛ اما فدراسیون های ورزشی، خودشان به صورت مستقل استعدادیابی می كنند. فدراسیون ها نمی توانند همانند آموزش و پرورش به مناطق محروم دسترسی داشته باشند.
وی، در پاسخ به این پرسش كه آیا آموزش و پرورش بودجه ای ندارد كه برای كشف استعداد هزینه كند، عنوان كرد: معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش در وزارت ورزش ردیف بودجه جدایی دارد كه تمام فعالیت های مربوط به تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از این بودجه فراهم می شود.
برنامه دانشكده استعدادیابی، با اجرای كاظمی، سه شنبه ها ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی