دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

ضرورت حضور دانش آموزان در فضای ورزش

برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 7 آبان، با حضور دكتر حسین بابویی، رئیس فدارسیون ورزش دانش آموزی، به موضوع اهمیت ورود دانش آموزان به حوزه ورزش اختصاص داشت.

1398/08/07
17:39

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حسین بابویی، رئیس فدارسیون ورزش دانش آموزی، در خصوص اهمیت ورود دانش آموزان به بحث ورزش اظهار كرد: امروز آموزش و پرورش به دنبال این است فضایی را در مدارس ایجاد كند كه این فضا موجب تربیت همه ساحتی دانش آموزان شود؛ یعنی دانش آموزی كه از لحاظ علمی رشد می كند، همزمان از لحاظ فرهنگی، سیاسی، ورزشی و اجتماعی هم رشد كند. به عبارت دیگر آموزش و پرورش پیشرو آموزش و پرورشی است كه دانش آموز را برای زندگی در حال و آینده در همه ابعاد آماده كند.
بابویی، افزود: یكی از ساحت های تعلیم و تربیتی كه سند تحول بنیادی هم به آن اشاره كرده، ساحت تربیت زیستی و بدنی است. فعالیت های بدنی در وهله اول موجب ارتقاء سطح سلامت جسمی دانش آموزان خواهد شد. امروز سبك زندگی كه به دلیل آپارتمان نشینی و فعالیت پدر و مادر بیرون منزل ایجاد شده، این نیاز را به وجود می آورد كه دانش آموز یك سری تكنیك ها و مهارت های اجتماعی را در مدرسه بیاموزد. برای رسیدن به این مقصود تربیت بدنی آموزش و پرورش وارد می شود و فضایی را ایجاد می كند كه دانش آموزان در قالب رقابتها و فعالیت های بدنی تعاملات اجتماعی را بیاموزند.
وی، در پاسخ به این سوال كه كدام گروه ها و نهادها می توانند كمك كنند كه آموزش و پرورش نقش خود را در این زمینه بهتر ایفا كند، بیان كرد: نهادهای بسیاری وجود دارند كه در بحث تربیت دخیل هستند و براساس قانون وظیفه دارند كه امكانات و شرایط خود را در اختیار آموزش و پرورش بگذارند؛ اما اینكه چقدر این اقدام انجام شده است، مسئله ای است كه افراد متخصص می توانند درباره آن صحبت كنند. در زمینه ورزش امروز وزارت آموزش و پرورش تمام همت و تلاش خود را به كار می گیرد تا نقش تعلیم و تربیت بدنی را برای دانش آموزان انجام بدهد. از آنجاییكه ما 14،15 میلیون دانش آموز داریم، اگر قرار باشد كه همه اتفاقات ورزشی برایشان رقم بخورد، نیاز است كه نهادهای مربوط به حوزه تربیت بدنی ورزش نقش خود را بدانند و امكانات و شرایط را در اختیار آموزش و پرورش بگذارند.
برنامه دانشكده استعدادیابی، با اجرای كاظمی، روزهای سه شنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی