دانشكده بازاریابی ورزشی شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده بازاريابي ورزشي

ارتباط بین رادیو، تبلیغات و ورزش

برنامه "دانشكده بازاریابی ورزشی" پنج شنبه 7 شهریور، با حضور دكتر محمد نوحی، دكترای كسب و كار و مدیریت ورزش و نیز عضو كمیته ورزش های سنتی یونسكو، به بررسی ارتباط بین 3 مفهوم رادیو، تبلیغات و ورزش پرداخت.

1398/06/07
20:44

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دكتر محمد نوحی، دكترای كسب و كار و مدیریت ورزش و نیز عضو كمیته ورزش های سنتی یونسكو، در خصوص مفهوم رادیو و ارتباط آن با بازاریابی اظهار داشت: رادیو یك مقوله بسیار جدی در بحث بازاریابی است كه قدمت آن به سال 1900 میلادی برمی گردد. رادیو با حجم بزرگی از مخاطبان در ارتباط است و مخاطبان خاص خودش را دارد؛ به طور مثال راننده های تاكسی روزانه بیشترین ساعات عمرشان را در تاكسی می گذرانند و شنونده های رادیو هستند.
رادیو مشتریان وفادار دارد. دارای قدرت حس برانگیزی و مشوق كننده بسیار بالایی است. رادیو نقش بسیار مهمی در ایجاد انگیزه، علاقه و رضایت دارد و می تواند مشتری را وادار به خرید محصولات كند.
وی، نیز درباره مفهوم تبلیغات و اثرات آن بر جامعه گفت: تبلیغات یك اصطلاح بسیار مهمی است كه در دنیا جا افتاده است؛ اما در ایران هنوز آنطور كه باید فرهنگ سازی نشده كه چقدر مؤثر است. تبلیغات می تواند اطلاعات و فرهنگ عمومی، همچنین حجم داد و ستدها را بالا ببرد؛ به بازار رونق بدهد؛ نگاه مصرف كننده را از سنتی به علمی تغییر بدهد؛ محدوده جغرافیایی بزرگی را پوشش بدهد؛ رقابت ایجاد كند؛ مصرف كننده مردد را مصمم كند؛ نگرش افراد را تغییر دهد و در سلیقه افراد اثر بگذارد.
دكتر نوحی در ادامه در خصوص مفهوم ورزش اظهار كرد: ورزش یك ابزار بسیار با نفوذ در تمام اقشار است؛ مقبولیت و محبوبیت دارد؛ ویترین هر جامعه است؛ در 4 مؤلفه اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی عجین شده است و همچنین احترام دارد.
وی، در پایان به بررسی رابطه بین هر 3 مفهوم ورزش، رادیو و تبلیغات پرداخت و گفت: تولید كننده آنقدر وقت نمی گذارد كه به دنبال بازاریابی برود؛ فقط كار تولید را انجام می دهد و كار تبلیغ و فروش را رادیو و رسانه، آن هم با هزینه بسیار پایین انجام می دهد. این اتفاق سیاست های كلان كشور، سیاست های تولید و رونق تولید را درنظر دارد و مهمتر از همه اینكه بازار كسب و كار كشور از حالت ركود نجات پیدا می كند. به اعتقاد من رسانه و مخصوصاً رادیو در بازاریابی ورزشی و غیرورزشی نقش بسیار مهمی دارد.
برنامه دانشكده بازاریابی ورزشی، با اجرای كاظمی، روزهای پنج شنبه ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده بازاریابی ورزشی