فصل ششم هر روز از ساعت 11:30 به مدت 15دقیقه

رادیو ورزش

فصل ششم

نگاهی به اصول 122 و 104 قانون اساسی

در برنامه "فصل ششم" یكشنبه (13 بهمن)، حمیدرضا ترقی، كارشناس مسائل سیاسی و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به تشریح اصل 122 و 104 قانون اساسی پرداخت.

1398/11/13
15:11

به گزارش رادیو ورزش؛ حمیدرضا ترقی، كارشناس مسائل سیاسی و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، در خصوص اصل 122 قانون اساسی گفت: در اصل 122 تأكید شده كه رئیس جمهور در برابر مجلس شورای اسلامی مسئول به پاسخگویی است. نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات مجلس همه براساس قانونی است كه مجلس تصویب می كند. نحوه نظارت بر انتخابات برعهده شورای نگهبان است؛ البته قبل از تشكیل شورای نگهبان برعهده انجمن نظارتی است كه آن را قانون تعیین می كند.
ترقی، خاطرنشان كرد: در صورتیكه بین مجلس و شورای نگهبان اختلافی رخ دهد و نتوانند به یك تصمیم مناسب برسند، این اختلاف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود و مجمع می تواند تكلیف را روشن كند كه حق با كدام یك است.
وی، افزود: طبق اصل 104 وظایف شوراهای اسلامی را مجلس شورای اسلامی تعیین كند كه احتمالاً براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری این وظیفه باید به شورای نگهبان واگذار شود.
برنامه فصل ششم كاری از گروه «ورزش و جامعه» رادیو ورزش با رویكرد توجه به اهمیت نقش مجلس شورای اسلامی در ارتقای ورزش كشور با اجرای امیرهوشنگ كاظمی ساعت 11:30 هر روز به مدت 15 دقیقه پخش می شود.

دسترسی سریع
فصل ششم