فصل ششم هر روز از ساعت 11:30 به مدت 15دقیقه

رادیو ورزش

فصل ششم

امكان تغییر مرزهای كشور!

برنامه «فصل ششم» یكشنبه 27 بهمن با حضور حمیدرضا ترقی، كارشناس مسائل سیاسی و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به توضیح درباره اصل 78 قانون اساسی پرداخت.

1398/11/28
10:03

به گزارش رادیو ورزش؛ حمیدرضا ترقی، كارشناس مسائل سیاسی و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در خصوص اصل 78 قانون اساسی توضیح داد: همواره تاكید می شود كه هرگونه تغییر در نقاط مرزی ممنوع است. اما گاهی به دلیل اینكه یكی از نقاط مرزی را باید مستقیم و صاف كرد و یا اینكه باید به دلایلی جابجایی در خطوط مرزی ایران با همسایگان صورت گیرد؛ می توان با رعایت مصالح كشور اصلاحات جزئی را بصورت دوطرفه انجام داد. این در حالی امكان دارد كه منافع دو طرف تامین شود و به هیچ وجه به استقلال و تمامیت ارزی كشورمان لطمه ای وارد نشود.
ترقی تاكید كرد: برای همین تغییرات جزئی هم باید پیشنهاد از طرف دولت به مجلس داده شود و در صورتی كه 4/5 نمایندگان مجلس آن را تصویب و تائید كردند این اصلاحات جزئی در خطوط مرزی قابلیت انجام دارد.
برنامه فصل ششم كاری از گروه «ورزش و جامعه» رادیو ورزش با رویكرد توجه به اهمیت نقش مجلس شورای اسلامی در ارتقای ورزش كشور با اجرای امیرهوشنگ كاظمی ساعت 11:30 هر روز به مدت 15 دقیقه پخش می شود.

دسترسی سریع
فصل ششم