المپیك 2020 شنبه-دوشنبه-چهارشنبه از ساعت 8:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

المپيك 2020

نجمه خدمتی: امیدوارم روی سكوی المپیك بایستیم

برنامه "المپیك 2020" دوشنبه 14 بهمن، در گزارشی با نجمه خدمتی، ملی پوش تیراندازی و نخستین بانوی تصاحب كننده سهمیه بازیهای المپیك توكیو گفتگویی انجام داد.

1398/11/14
14:27

به گزارش رادیو ورزش؛ نجمه خدمتی، ملی پوش تیراندازی و نخستین بانوی تصاحب كننده سهمیه بازیهای المپیك توكیو، در خصوص كسب سهمیه و حضور خود در رقابتهای المپیك گفت: اردیبهشت سال جاری توانستم اولین سهمیه ایران را كسب كنم و نام كاروان ایران را درلیست كشورهایی كه قرار است در المپیك شركت كنند، ببرم. خیلی خوشحالم و امیدوارم كه تعداد سهمیه ها در رشته های مختلف بیشتر شود تا بتوانیم حضور پررنگ تری درالمپیك داشته باشیم. انشالله كه رشته تیراندازی در این المپیك بتواند متفاوت تر از قبل عمل كند و حتی جزء ورزشكارانی باشیم كه روی سكو می رویم.
وی، در پاسخ به این سوال كه اكنون تمرینات شما بر چه اساسی برنامه ریزی شده و حضور هاشمی چقدر تأثیرگذار بوده است، بیان كرد: از بدو ورودم به رشته تیراندازی در سال 89، توسط الهام هاشمی استعدادیابی شدم و همین مسئله باعث شد كه حس خیلی خوبی نسبت به وی داشته باشم. هاشمی از نظر تكنیكی و روانی ورزشكاران را آماده نگه می دارند. از وی به خاطر حضور و حمایتش تشكر می كنم.
خدمتی، همچنین در پاسخ به این پرسش كه نتایجی كه در مسابقات بدست آورید، تغییر كرده و روند رو به رشدی دارد؛ آیا این اتفاق به خاطر حضور هاشمی است یا تكنیك ها و موارد فنی است كه گوشزد می شود، تصریح كرد: صد درصد به خاطر حضور هاشمی است. در رشته تیراندازی با تفنگ حتی مربیان خارجی هم داشتیم كه سطحشان خیلی بالا بود و بسیاری از كشورهای دنیا آنها را می خواستند؛ اما اینكه یك مربی هم زبان خودمان است و خیلی راحت تر می توانیم با او ارتباط برقرار كنیم، یك نقطه قوت است؛ زیرا تیراندازی یك رشته ذهنی است و ذهن خیلی باید آماده باشد. هاشمی این امكان را به ما داد كه ذهنمان همیشه آمادگی كامل را داشته باشد.
این ملی پوش تیراندازی، اضافه كرد: امیدوارم در هر رشته ای كه قرار است شركت كنم، شرایطم عالی باشد و تمام تلاشم را خواهم كرد. تقریباً 2 سال است كه تمام تمركزم را برای المپیك گذاشته ام. برای دومین بار حضورم در المپیك بعد از المپیك ریو، انشالله كه اتفاقات بهتری برایم رخ دهد.
برنامه المپیك 2020 به تهیه كنندگی محسن جوادی و اجرای محمد درخشنده، كاری از گروه ورزش و مسابقات است كه از ساعت 8:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
المپیك 2020