پارالمپیك 2020 یكشنبه-سه شنبه-پنج شنبه از ساعت 8:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

پارالمپيك 2020

امیدها و نویدهای حضور پاراتكواندوكاران در پارالمپیك 2020

برنامه «پارالمپیك 2020» پنجشنبه 10 بهمن در گفتگو با پیام خانلرخانی؛ سرمربی تیم ملی پاراتكواندوی كشورمان به مرور برنامه های این تیم برای حضور در پارالمپیك 2020 پرداخت.

1398/11/12
11:56

به گزارش رادیو ورزش؛ معصومه كیانی، گزارشگر رادیو ورزش در گفتگویی دیگر با یكی از افتخارآفرینان و قهرمانان این سرزمین موفقیت های تاریخ این مرز و بوم را مرور كرده و با او از امیدها و نویدهای تیم ملی كشورمان در رقابتهای پارالمپیك 2020توكیو می گوید.
تیم ملی پاراتكواندوی كشورمان قرار است با دو ورزشكار (اصغر عزیزی و مهدی پوررهنما) و سرمربیگری پیام خانلرخانی به بازیهای پارالمپیك 2020 اعزام شود.
خانلرخانی درباره شرایط تیم ملی پاراتكواندوی كشورمان بیان كرد: اردوی اماده سازی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات پارالمپیك 2020 از مهرماه آغاز شده است. بمدت سه هفته در جزیره كیش مشغول به تمرین بوده ایم تا بیشترین آمادگی را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا كه كسب امتیاز آن برای ما اهمیت زیادی دارد؛ داشته باشیم. امیدواریم در مسابقات قهرمانی آسیا جایگاه خودمان را حفظ كنیم و در قرعه كشی مسابقات پارالمپیك در سطح بالای 1و 2 باشیم و در سری اول رقابتها بتوانیم استراحت كنیم و با قرعه راحتری نسبت به بقیه بازی كنیم.
وی در این زمینه توضیح داد: اگر رده بندی ورزشكاران ما در سطح 1 و 2 باشد؛ شرایط بهتری خواهند داشت. زیرا در دور اول استراحت می كنند و تا فینال سه دور بازی خواهند كرد ولی افراد دارای رتبه های ضعیفتر باید 4 دور بازی كنند.
خانلرخانی درباره وضعیت اصغر عزیزی گفت: شرایط اصغر عزیزی كمی سخت است و باید رقبای او را ببینیم. امید داریم كه 40 امتیاز را بگیرد تا بتواند در رده دوم قرار گیرد. ولی مهدی پوررهنما شرایط آسانتری دارد و می تواند با امتیاز قهرمانی در رده 1 و 2 بماند و نسبت به رقبایش انرژی كمتری خرج كند.
پاراتكواندو ایران برای اولین بار در این مسابقات شركت می كند. تكواندوكاران تقریبا دو سال در تلاش برای كسب سهمیه بودند. سرمربی تیم درباره نحوه شناخت رقبا و آنالیز آنها اظهار كرد: چنین رقبایی برای كسب سهمیه بارها با اعضای تیم ما مسابقه داده اند و ما به نحوه بازی آنها كاملا اشراف داریم. قطعا یكسری از حریفهای ما در مسابقات آسیایی لبنان ثبت نام كرده اند و در آنجا نیز رقابتها را بخوبی رصد می كنیم و حریفها آنالیز می شوند.
پس از آغاز سال نو نیز مسابقات قهرمانی اروپا، آفریقا و اقیانوسیه در پیش است كه فیلم رقبای حاضر در آن مسابقات را گرفته و آنالیز می نمائیم. ما بروز بازیهای آنها را آنالیز می كنیم تا نزدیكترین شناخت را از آنها بدست بیاوریم.
سرمربی تیم تاكید كرد: در حال حاضر بطور كلی درباره رقبا شناخت پیدا می كنیم اما در خردادماه با اتمام رده بندی ها و مشخص شدن حریفان خودمان، برنامه ریزی دقیق تر بروی شناخت و آنالیز آنها صورت می گیرد.
وی اعلام كرد: احتمالا خردادماه در یك بازی تداركاتی در رقابتهای مربوط به قهرمانی آفریقا حضور پیدا می كنیم تا تمرین بیشتری قبل از اعزام به توكیو صورت گیرد.
برنامه پارالمپیك 2020 با رویكرد آگاهی رسانی درخصوص برنامه های پارالمپیك 2020 با اجرای محمد درخشنده و به تهیه كنندگی محسن جوادی ساعت 8:30 روزهای یكشنبه، سه شنبه و پنجشنبه به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
پارالمپیك 2020