خط اول شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:00 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

خط اول

گفتگو درباره آخرین عملكرد ورزشكاران رشته ترای اتلون در مسابقات آسیایی

برنامه خط اول رادیو ورزش امروز به گفتگوی تلفنی با دبیر فدراسیون ترای اتلون كشور پرداخت.

1401/04/11
18:54

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن حمیدی دبیر فدراسیون ترای اتلون كشور درباره پارسا محجوب نماینده ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و معرفی این رشته گفت: این فدراسیون شامل دو اتحادیه پنج گانه و سه گانه كه رشته های المپیكی است انجام می‌شود و ما امسال نمایندگی تیم سه گانه را برای اولین بار به آسیا اعزام داشتیم كه خوشبختانه در مسابقات امسال ما مقام سوم آسیا را بدست آوردیم در حالیكه مقام اول و دوم این‌ مسابقات دو نفر از مقام داران جهانی بودند.

وی ادامه داد : نماینده دیگر كشور ما با بدشانسی رتبه چهارم رشته خود را كسب كرد.

محسن حمیدی درباره سابقه این رشته در كشور و دیگر استانها نیز توضیح داد: این رشته عقبه 14 _ 15 ساله در كشور ما دارد و در جهان نیز حدود 30 سال است كه در حال برگزاریست كه ما در این 4 سال اخیر 41 رقابت قهرمانی كشور در دو قشر دختر و پسر برگزار كردیم.

حمیدی در خصوص رشد كمی و كیفی این ورزش بیان كرد كه ما در بحث شنا مقداری ضعف داریم ولی در بحث 5 گانه توانستیم رشد خوبی داشته باشیم.

دبیر فدراسیون ترای اتلون درباره زیرساختها و سطح فنی مربی گری در كشور اظهار داشت : ما یك سهمیه از اتحادیه جهانی گرفتیم كه 30 نفر در دوره های جهانی مربی گری شركت كردند و هم اكنون نیز 50 مربی سطح یك و دو و سه در كشور مشغول هستند.

برنامه خط اول شنبه تا پنجشنبه از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
خط اول