سلامت باشیم شنبه تا پنج شنبه از ساعت 08:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

سلامت باشيم

زهره هراتیان در گفتگو با رادیو ورزش؛ کرونا در ورزشکاران

برنامه سلامت باشیم یکشنبه 28 اردیبهشت، با حضور دکتر زهره هراتیان، متخصص پزشکی ورزشی و پزشک مورد تائید FIFA به توضیح درباره کرونا در ورزشکاران پرداخت.

1399/02/28
11:52

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر زهره هراتیان، متخصص پزشکی ورزشی و پزشک مورد تائید FIFA و رئیس مرکز ایفمارک درباره احتمال ابتلای ورزشکاران به ویروس کرونا توضیح داد: در ورزشکاران حرفه ای که شغلشان ورزش است و بیشتر در معرض ویروس قرار می گیرند احتمال ابتلا بیشتر است اما بطور کلی ورزش موجب ارتقای سطح سیستم ایمنی می شود.
وی تصریح کرد: تا کنون تمام پژوهش ها اذعان داشته اند که هرچه سیستم ایمنی بدن قوی تر باشد؛ میزان ابتلا کمتر می شود. بطور کلی ورزش در حالت حرفه ای هم موجب ابتلا نمی شود مگر اینکه فرد کار پرریسکی انجام دهد مثل رشته هایی که با افراد در تماس هستند.
رئیس مرکز ایفمارک در خصوص مصرف مکمل ها برای تقویت سیستم ایمنی اظهار کرد: همانطور که از نام مکمل پیداست تنها برای تکمیل رژیم غذایی در مواقعی که کمبود وجود دارد استفاده می شود. در صورتی که مایعات به حد کافی به بدن برسد و در وعده ها مقدار مناسبی از گروه های مواد غذایی مثل سبزیجات و میوه و ... مصرف شود نیازی به مکمل نیست.
شما می توانید از طریق فایل صوتی ذیل شنونده بخشی از برنامه سلامت باشیم رادیو ورزش که شامل صحبت های این متخصص پزشکی ورزشی درباره کرونا است؛ باشید.
برنامه سلامت باشیم با محوریت آگاهی رسانی در خصوص بیماری کرونا و با اجرای هوشنگ کاظمی و به تهیه کنندگی فتانه سوزنده ساعت 8:30 هر روز به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.
لطفا سوالات، ابهامات و نگرانی خود در زمینه بیماری کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در ویژه برنامه سلامت باشیم پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
سلامت باشیم