سلامت باشیم شنبه تا پنج شنبه از ساعت 08:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

سلامت باشيم

آیا گرم شدن هوا انتشار کرونا را کاهش داد؟

دکتر مینو محرز، متخصص بیماریهای عفونی، پنج شنبه (1 خرداد) میهمان برنامه "سلامت باشیم" رادیو ورزش بود و درباره شرایط فعلی شیوع کرونا در کشور توضیحاتی را ارائه کرد.

1399/03/03
09:41

به گزارش رادیو ورزش؛‌ دکتر مینو محرز، متخصص بیماریهای عفونی، در پاسخ به این سوال مجری برنامه که از ابتدای شیوع کرونا تا به اکنون که هوا یک مقدار گرمتر شده، این ویروس چه تغییراتی پیدا کرده است، اظهار داشت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا، با توجه به اینکه این ویروس قدرت سرایت بسیار بالایی دارد، خیلی سریع در شهرها باعث آلودگی شد و میزان مریضان بدحال و مرگ و میر زیادی را شاهد بودیم. با تعطیلی مشاغل، مدارس و دانشگاه ها، فاصله گذاری فیزیکی و ماندن در خانه، از اوج بسیار شدیدی که قبل و بعد از عید داشت افت کرد و در تهران کنترل شد؛ اما اکنون که مشاغل شروع به کار کرده اند؛ مردم شرایط را عادی می بینند و بدون ماسک بیرون می روند، متأسفانه مجدداً ‌در حال شدت است. با توجه به اینکه هوا در خوزستان بسیار بد است، اخیراً‌ کرونا ویروس در این شهر اپیدمی شده و خیلی سریع در حال انتقال است.
شما می توانید صحبت های این متخصص را از طریق فایل صوتی پیوست شنونده باشید.
برنامه سلامت باشیم با محوریت آگاهی رسانی در خصوص بیماری کرونا هر روز ساعت 8:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، ابهامات و نگرانی خود در زمینه بیماری کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در ویژه برنامه سلامت باشیم پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
سلامت باشیم