سلامت باشیم شنبه تا پنج شنبه از ساعت 08:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

سلامت باشيم

فوق تخصص بیماری های عفونی كودكان در گفتگو با رادیو ورزش؛ مراقبت از کودکان در روزهای کرونایی

برنامه سلامت باشیم شنبه 3 خرداد، با حضور دکتر غلامرضا سلیمانی، مدیرگروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان به توضیح درباره بیماری کرونا در این گروه سنی پرداخت.

1399/03/03
10:26

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر غلامرضا سلیمانی، مدیرگروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان درخصوص عدم مراجعه کودکان به مراکز درمانی توضیح داد: بهتر است در چنین زمانی که کرونا به حالت پاندمی درآمده در تمام اماکنی که ازدحام جمعیت وجود دارد مراجعه نداشته باشیم. اما گاهی خانواده ها به همین دلیل واکسیناسیون کودکانشان را به تاخیر انداخته اند. لازم است خانواده ها بدون هیچ نگرانی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند. زیرا ممکن است با عدم واکسینه به موقع کودکان آنها را در معرض خطر بیماریهای خطرناکی قرار بدهیم که قابل پیشگیری اند.
سلیمانی تاکید کرد: در موارد معمولی و غیرضروری می توان با تماس تلفنی با پزشک ارتباط برقرار کرد. در موارد ضروری هم از قبل با مرکز درمانی تماس بگیرید و با تعیین وقت قبلی و نوبت مراجعه نمائید. ضمن اینکه زمان حضور در چنین مراکزی پوشش کامل را رعایت فرمائید و با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی مراقب کودک خود باشید.
شما می توانید از طریق فایل صوتی ذیل شنونده بخشی از برنامه سلامت باشیم رادیو ورزش که شامل صحبت های این متخصص بیماری های عفونی درباره کرونا است؛ باشید.
وی در ادامه توصیه کرد: در چنین روزهایی خانواده ها مدت بیشتری در کنار هم هستند و کودکان در فضای خانه و قرنطینه نیاز به شادی دارند. خانواده ها باید تدابیری را فراهم کنند که زمینه شادی کودکان فراهم شود. فعالیت بدنی، پریدن، دویدن بخصوص دویدن های مارپیچی، نقاشی و گفتگو و بازی والدین و اعضا با زبان کودکانه با آنها به کودک آرامش و نشاط می دهد.
برنامه سلامت باشیم با محوریت آگاهی رسانی در خصوص بیماری کرونا و با اجرای هوشنگ کاظمی و به تهیه کنندگی فتانه سوزنده ساعت 8:30 هر روز به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.
لطفا سوالات، ابهامات و نگرانی خود در زمینه بیماری کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در ویژه برنامه سلامت باشیم پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
سلامت باشیم