سلامت باشیم شنبه تا پنج شنبه از ساعت 08:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

سلامت باشيم

متخصص بیماریهای عفونی: بودجه ریزی بر مبنای تعداد بیمار صحیح نیست

برنامه "سلامت باشیم" پنج شنبه 8 خرداد با دکتر سید محمد هاشمی شهری، متخصص بیماریهای عفونی در خصوص بودجه ای که دولت به مراکز درمانی و دانشگاه ها اختصاص داده است به گفتگو پرداخت.

1399/03/10
09:05

به گزارش رادیو ورزش؛ در رسانه ها اعلام شد که برای مقابله با بیماری کرونا مبلغ یک میلیارد یورو از صندوق ذخیره ارزی در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار می گیرد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری، متخصص بیماریهای عفونی در پاسخ به این سوال که آیا این مبلغ از طریق سازمان برنامه و بودجه به دانشگاه شما انتقال داده شد، عنوان کرد: به دستور مقام معظم رهبری مبلغ یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت. برای رسیدن به این مرحله حدود 2 ماه گذشته است. در این مدت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حدود 80 درصد منابع مالی اش را از منابع مالی خود دانشگاه استفاده کرده است؛ 15 درصد وزارت بهداشت و درمان به ما کمک کرده و بین 5 تا 10 درصد هم خیرین به ما یاری رساندند.
وی، تأکید کرد: با توجه به شرایطی که دانشگاه ها دارند به اعتقاد من بودجه ریزی بر مبنای تعداد بیمار صحیح نیست؛ بلکه بایستی بر اساس خیلی فاکتورهای مختلف مثل ضریب محرومیت و میزان زیرساخت ها و ... برنامه ریزی کرد.
ادامه صحبت های این متخصص بیماریهای عفونی را از طریق فایل صوتی پیوست شنونده باشید.
برنامه سلامت باشیم با محوریت آگاهی رسانی در خصوص بیماری کرونا و با اجرای هوشنگ کاظمی و به تهیه کنندگی فتانه سوزنده ساعت 8:30 هر روز به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.
لطفا سوالات، ابهامات و نگرانی خود در زمینه بیماری کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در ویژه برنامه سلامت باشیم پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
سلامت باشیم