سلامت باشیم شنبه تا پنج شنبه از ساعت 08:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

سلامت باشيم

گفتگوی رادیو ورزش با دكتر مینو محرز: ادامه بحران کرونا

برنامه سلامت باشیم سه شنبه 13 خرداد، با حضور دکتر مینو محرز، فوق تخصص بیماری های عفونی به توضیح در خصوص کرونا و ارائه نکات مفیدی برای پیشگیری و مبارزه با این بیماری پرداخت.

1399/03/13
10:30

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مینو محرز، فوق تخصص بیماری های عفونی درباره وضعیت کنونی بیماری کرونا گفت: این بیماری هنوز هم جدی است و باید مراقب بود. تنها کاری که در دنیا موثر بوده فاصله گذاری فیزیکی است که مردم رعایت کرده اند. ولی نباید احساس کرد که از بحران خارج شده ایم و نیازی به فاصله گذاری نیست که در این صورت اوضاع خطرناک تر خواهد شد.
وی تاکید کرد: گرمای هوا تاثیری بر کاهش انتقال ویروس ندارد و تنها باعث از بین رفتن سریع ویروس در محیط می شود. شاهد این مدعا خوزستان است که در گرمای زیاد هوا اوج بحران کرونا را داریم. لازم است تمام نکات بهداشتی را همچنان رعایت کنیم.
محرز درباره کشف واکسن این بیماری گفت: واکسن قابل استفاده و درمان قطعی برای کرونا وجود ندارد و تنها راه کنترل بیماری فاصله گذاری اجتماعی است. تحقیقات همچنان ادامه دارد ولی هنوز درمان قطعی ندارد.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه سلامت باشیم رادیو ورزش که شامل صحبت های متخصص بیماری های عفونی درباره کرونا و پاسخگویی به سوالات عموم است؛ باشید.
لطفا سوالات، ابهامات و نگرانی خود در زمینه بیماری کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در ویژه برنامه سلامت باشیم پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
سلامت باشیم