سلامت باشیم شنبه تا پنج شنبه از ساعت 08:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

سلامت باشيم

آخرین وضعیت ابتلا به کرونا/ تهران با شیب ثابت

در برنامه "سلامت باشیم" شنبه 17 خرداد، دکتر شروین شکوهی، متخصص بیماریهای عفونی درباره آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در کشور مطالبی را رائه کرد.

1399/03/18
10:26

به گزارش رادیوورزش؛ دکتر شروین شکوهی، متخصص بیماریهای عفونی، در خصوص وضعیت کنونی کرونا گفت: من استان های کشور را به 2 دسته تقسیم می کنم؛ استانهایی که درگیر هستند و استانهایی که تعداد مراجعانشان به صورت کاملاً‌ ثابت است. تعداد مراجعین در استان تهران در رتبه دوم استانها قرار دارد و به صورت ثابت و شیب بسیار آرام رو به پایین است. استانهایی از کشور با شیب رو به بالا بسیار زیاد هستند که بدترین آنها خوزستان است. تعداد بیمارانی که هر روز اعلام می کنند، تعداد زیادشان برای استانهای درگیر هستند.
وی، در پاسخ به این سوال که چرا خوزستان با چنین وضعیتی مواجه است، تصریح کرد: دلیلش خیلی مشخص نیست. زمانی که تهران و دیگر استان ها با آمار شیوع بالایی مواجه بودند، استان خوزستان تعداد بیمارانش خیلی کم بود. یکی از دلایل می تواند ایمنی باشد که شاید در استان های دیگر با تعداد خیلی زیاد بیمار اتفاق افتاده، اما در خوزستان چنین اتفاقی هنوز رخ نداده است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده صحبت های این متخصص بیماریهای عفونی در برنامه سلامت باشیم رادیو ورزش باشید.
برنامه سلامت باشیم با محوریت آگاهی رسانی در خصوص بیماری کرونا، هر روز ساعت 8:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، ابهامات و نگرانی خود در زمینه بیماری کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در ویژه برنامه سلامت باشیم پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
سلامت باشیم