سلامت باشیم شنبه تا پنج شنبه از ساعت 08:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

سلامت باشيم

فوق تخصص بیماری های عفونی در گفتگو با رادیو ورزش شناخت علائم ثانویه کرونا

برنامه سلامت باشیم یکشنبه 18 خرداد، با حضور دکتر جمال میرزایی، فوق تخصص بیماریهای عفونی به توضیح در خصوص علائم جدید بیماری کرونا و مبارزه با این بیماری پرداخت.

1399/03/18
12:36

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر جمال میرزایی، فوق تخصص بیماریهای عفونی و پزشکی که تجربه ابتلا به این بیماری را داشت درباره راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا و رعایت نکات مربوط به مقابله با این ویروس و مبارزه با آن در صورت ابتلا با رادیو ورزش گفتگو کرد.
میرزایی درباره تظاهرات جدید بیماری کرونا گفت: علائم بیماری کرونا تغییری نکرده ولی آگاهی مردم بالاتر رفته و افراد با بروز علائم اولیه زودتر مراجعه می کنند و درمان ها و پروتکل ها مشخص تر شده اند. در روزهای اولیه این اپیدمی فرد با کاهش هوشیاری وتنگی نفس های شدید مراجعه می کرد اما امروز مراجعات به دلیل آگاهی بیشتر شده است.
وی درباره بروز سکته در جوانان بین 30 تا 40 سال به دلیل کرونا توضیح داد: به دلیل التهاب هایی که در جریان بیماری های ویروسی مثل کرونا ایجاد می شود؛ عروق ملتهب می شوند. در نتیجه عضله قلب، عروق خونرسان به قلب و عروق مغزی بیشتر می شود. بنابراین کرونا عوارضی همچون درگیری های مغزی، کاهش سطح هوشیاری، نارسایی قلبی و ... را در پی دارد.
این متخصص بیماری های عفونی از افزایش علائم گوارشی کرونا خبر داد و اظهار کرد: دردهای شکمی و اسهال از ابتدا جز علائم کرونا بوده اند اما این روزها افزایش پیدا کرده است. ضمن اینکه ممکن است درگیری های پوستی نیز به دلیل اختلالات عروقی بروز پیدا کند.
میرزایی تاکید کرد: تب، سرفه، تنگی نفس و علائم تنفسی همچنان جز علائم اصلی بیماری هستند وسایر علائم بالینی که این روزها از آن صحبت می شود معمولا در سیر بیماری پیدا می شوند. بنابراین نمی تواند جز علائم تشخیصی این بیماری باشد.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه سلامت باشیم رادیو ورزش که شامل صحبت های این متخصص درباره کرونا و پاسخگویی به سوالات عموم است؛ باشید.
برنامه سلامت باشیم با محوریت آگاهی رسانی در خصوص بیماری کرونا و با اجرای هوشنگ کاظمی ساعت 8:30 هر روز به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، ابهامات و نگرانی خود در زمینه بیماری کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در ویژه برنامه سلامت باشیم پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
سلامت باشیم