سلامت باشیم شنبه تا پنج شنبه از ساعت 08:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

سلامت باشيم

آیا ویروس کرونا دیگر ما را تهدید نمی کند؟

برنامه "سلامت باشیم" دوشنبه 19 خرداد، با دکتر شهاب الدین مشایی، متخصص بیماریهای عفونی و رئیس بیمارستان تخصصی عفونی بوعلی زاهدان، در خصوص ویروس کرونا گفتگویی انجام داد.

1399/03/19
11:33

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر شهاب الدین مشایی، متخصص بیماریهای عفونی، درباره موضوع برنامه اظهار داشت: ویروس کرونا یک ویروس جدید است. وقتی یک ویروس جدید با یک ژنتیک جدید وارد چرخه بیماری زایی می شود به دلیل اینکه سیستم ایمنی نسبت به آن حساس نیست، بیماری زایی ویروس زیاد است و در جامعه عمومی احتمال واگیردار بودنش خیلی بالا می رود. این مسئله بستگی به شرایط و قدرت انتقال بیماری دارد.
وی، تصریح کرد: کرونا، ویروسی است که از طریق ترشحات به راحتی قابل انتقال است. سیستم ایمنی کل بشر نسبت به این ویروس حساس نیست. افرادی که مبتلا شده اند، احتمال اینکه دوباره مبتلا شوند هنوز دقیق اثبات نشده است.
این متخصص بیماریهای عفونی تأکید کرد: رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی دست و استفاده از ماسک در فضاهای عمومی باید رعایت شود، ضمن اینکه مردم نباید از کار و زندگی غافل شوند.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست ادامه صحبت های دکتر شهاب الدین مشایی، متخصص بیماریهای عفونی و رئیس بیمارستان تخصصی عفونی بوعلی زاهدان، درباره کرونا ویروس را شنونده باشید.
برنامه سلامت باشیم با محوریت آگاهی رسانی در خصوص بیماری کرونا ساعت 8:30 هر روز به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
سلامت باشیم