از ساعت به مدت

وزیر ورزش و جوانان خواستار محكومیت جنایات رژیم صهیونیستی شد

كیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان خواستار هم‌صدایی همتایان خود در سازمان همكاری‌های اسلامی در محكومیت نسل‌كشی مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی شد.

1402/08/06
17:14

به گزارش گروه فضای مجازی شبكه رادیویی ورزش؛ كیومرث هاشمی در نامه‌ای به وزرای ورزش و جوانان سازمان همكاری‌های اسلامی نوشت: این نامه در حالی برای آن مقام محترم ارسال می‌شود كه متاسفانه جمع كثیری از مسلمانان بی‌گناه از جمله كودكان و زنان در نوار غزه كشته و مجروح شده‌اند یا بسیار وحشت‌زده با ترس از دست دادن عزیزانشان در سرزمین خود زیر بمباران بی امان بی‌خانمان شده‌اند.

اولین بار نیست كه رژیم صهیونیستی با اقدامات خشونت بار و غیرانسانی خود كه همواره موجبات رنج و اندوه فراوان مسلمانان اقصی نقاط جهان را فراهم كرده است، شهروندان مظلوم فلسطینی را از داشتن «زندگی مسالمت آمیز و عاری از خشونت» و «حق فعالیت‌های آزادانه ورزشی» محروم می‌كند. بی شك اذهان عمومی در سراسر جهان هرگز نمی‌تواند جنایات صهیونیست‌ها را در كشتار ورزشكاران و جوانان فلسطینی در ادوار مختلف فراموش كند؛ حمله با گاز اشك آور به بازیكنان و هواداران در ورزشگاه فیصل الحسینی رام الله در تاریخ 30 مارس 2023 همزمان با دیدار نهایی فینال جام فوتبال ابوعمار و همچنین تخریب 30 مجموعه و مكان ورزشی در فوریه سال 2015 كه طی آن 32 ورزشكار به شهادت رسیدند و تقریباً به همین تعداد مجروح شدند. این‌ها تنها دو نمونه فاحش در میان ده‌ها سوء رفتار وحشیانه و خشن صهیونیست‌ها در رویارویی با ملت مظلوم فلسطین بوده است.

اكنون با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی و رسالت سازمان‌های ورزشی در راستای ارتقای صلح از طریق ورزش، بر همه مدیران ارشد ورزش كشورهای مسلمان واجب است تا با اقدام عاجل، این تجاوزات خصمانه را كه منجر به نقض فاحش حقوق بین‌المللی بشر در فلسطین شده است، به شدت محكوم كنند. از این رو و در جهت ابراز همبستگی با برادران و خواهران مظلوم و حق طلب خود در نوار غزه، همراهی و حمایت جنابعالی را خواستارم.

امید است كه با اتكا بر آموزه‌های اخلاقی و انسانی پیامبر اعظم حضرت محمد (ص)، كشورهای مسلمان از طریق صدور بیانیه‌ای محكم و قاطع، گام یكپارچه و موثری در محكومیت و توقف این كشتار وحشیانه بردارند.

در انتظار دریافت نظرات ارزشمندتان، پیشاپیش از حمایت و اقدام عاجل جنابعالی كمال تشكر را دارم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت