از ساعت به مدت

فصل دوم پویش گزارشگر شو در رادیو ورزش

رادیو ورزش با راه‌اندازی فصل دوم پویش گزارشگر شو به‌دنبال كشف استعدادهای جدید از گزارشگران ورزشی است.

1402/11/02
10:43

استفاده از گزارشگران جوان یك سیاستی است كه شبكه رادیویی ورزش آن را دنبال می‌كند و از مدت‌ها قبل استفاده از توان مردمی و تولیدات مردمی را در دستوركار خود دارد. پویشی در رادیو ورزش راه اندازی شده‌ است، تحت عنوان پویش (گزارشگر شو) كه این پویش در برنامه رادیویی نیمكت دنبال می‌شود.

در این پویش نوجوانان و جوانان و علاقه مندان به امر گزارشگری ورزشی با حضور در این پویش كه توسط برنامه رادیویی«نیمكت» پشتیبانی می‌شود، بخش هایی از اجراهای خودشان را از طریق فضای مجازی به این برنامه ارسال می‌كنند و مورد ارزیابی اولیه داوران مردمی واقع می‌شود. در مرحله نهایی این افراد به صورت حضوری در شبكه رادیویی ورزش حضور پیدا می‌كنند و گزارش‌ها و اجراهای آن‌ها مورد ارزیابی و كارشناسی داوران شبكه رادیویی ورزش قرار می‌گیرد.

در این پویش از داوران پیشكسوت و زبده رادیو ورزش استفاده می‌شود. ار بین تمام شركت‌كنندگان، 50 نفر به مرحله نهایی راه پیدا می‌كنند كه این دوستان به صورت حضوری به رقابت می‌پردازند. ارزیابی‌ها به صورت كیفی خواهد بود و در نهایت هم این آثار توسط نظرات مردمی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

در هر فصل یك دوره آموزشی هم پیش بینی شده است. در این پویش از بچه‌های شش سال تا افرادی كه در سنین بزرگسال هستند، می‌توانند شركت كنند.


علاقه‌مندان می‌توانند نمونه كارهای خود را به صورت فایل ارسال كنند تا توسط كارشناسان و مردم مورد داوری و ارزیابی قرار بگیرد و می‌توانند استعدادهای خود را نمایش دهند. علاقه‌مندان تا بهار 1403 وقت دارند كه فایلهای خود را ارسال كنند.

در كنار بحث پویش گزارشگر شو، بحث آموزش هم وجود دارد. باشگاهی تحت عنوان باشگاه ورزشیاران هست كه در فضای مجازی شكل گرفته و افراد با عضویت در این باشگاه می‌توانند از آموزش‌های تخصصی گزارشگری در این باشگاه استفاده كنند.

با توجه به اینكه در رشته‌های تخصصی نیازمند تربیت گزارشگران تخصصی هستیم. این امر در دستوركار شبكه ورزش قرار دارد و از یكسری دوستان دعوت به عمل می‌آید و در برنامه‌ها از آنها استفاده می‌‌شود‌.

دوستانی كه علاقه‌مندند، می‌توانند برای رادیو ورزش برنامه تولید كنند و ارسال كنند. تولیدات مردمی با نام همان عزیزان در برنامه‌ها پخش می‌‌شود و برنامه‌هایی به صورت گفتگو محور در رادیو ورزش تولید می‌شود كه این دوستان می‌توانند در آن برنامه‌ها هم مشاركت كنند.

این پویش كاری از گروه ورزش و تفریحات رادیو ورزش است. تهیه‌كننده خانم آقازاده و گوینده عرفان شهبازی و كارشناس آن استاد والی‌زاده می‌باشد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت