از ساعت به مدت

شاهمرادی: پژوهش ستون خیمه در مستندسازی رادیویی است

تهیه كننده شبكه‌ رادیویی ورزش گفت: مستندساز در حوزه ساخت مستندهای رادیویی می تواند با پژوهش صحیح یك سوژه مناسب را دستمایه كار قرار دهد.

1403/02/06
21:22

به گزارش گروه فضای مجازی شبكه رادیویی ورزش؛ محسن شاهمرادی تهیه كننده شبكه‌ رادیویی ورزش و برگزیده بخش مستندهای مستمر با برنامه «آسیا در جام» كه سال گذشته نیز با اثر «جهان در جام» توانست برگزیده بخش مستمر آثار بلند جشنواره پژواك شود، گفت: تقریبا به مدت 17 سال است كه تهیه كننده و گوینده برنامه‌های مختلف رادیویی هستم.

شاهمرادی در خصوص مستند «آسیا در جام» اظهار كرد: به مناسبت جام ملت های آسیا ایده ای كه داشتم این بود كه 24 كشوری كه در رقابت ها شركت می‌كنند را به مردم معرفی كنم تا از وجوه مختلف ورزش، فرهنگ، هنر، اقتصاد، سیاسی- تاریخی، جغرافیایی این كشورها شناخت پیدا كنند. به طور مثال برای كشور هند سعی كردیم كه مخاطبان خود را با فرهنگ، آداب و رسوم و مسائل عجیب و باورنكردنی آن كشورها، حتی شعرشان آشنا كنم و نام برنامه را گذاشتیم «آسیا در جام».

وی ادامه داد: این برنامه در ایام جام ملتهای آسیا از شبكه رادیویی ورزش پخش می‌شد كه خودم گویندگی و تهیه كنندگی آن را بر عهده داشتم. در واقع هدفم فقط بیان مسائل مربوط به ورزش نبود و علاقمند بودم مخاطبم بیشتر از این مسائل در مورد گروه‌های شركت كننده در جام ملت های آسیا اطلاعات كسب كند.

شاهمرادی در خصوص نقش پژوهش در مستند سازی گفت: من به همراه مهدی زارعی پژوهش های این برنامه را به مدت سه ماه انجام دادیم كه از منابع اینترنت، مقاله، كتاب و مصاحبه با افرادی كه تجربه حضور در آن كشورها را داشتند، اطلاعات مورد نظر را بدست آوردم. وی با بیان اینكه پژوهش ستون خیمه مستند است، تصریح كرد: مستندساز در حوزه ساخت مستندهای رادیویی می تواند با پژوهش صحیح یك سوژه مناسب را دستمایه كار قرار دهد.

تهیه كننده شبكه‌ رادیویی ورزش بیان كرد: من از سالهای دور مشغول ساخت مستندسازی هستم. مستند جزو قالب هایی است كه علمی است. شما باید آموزش برای ساخت مستند را ببینید. این موضوع شامل پژوهش، موضوع، گویندگی و ... می‌شود. در مجموع ما برای اینكه بخواهیم مستندساز خوبی باشیم نیازمند آموزش در این حوزه هستیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت