از ساعت به مدت

صدای خاص رادیو ورزش خاموش شد

مسعود اسكویی پیشكسوت رسانه كه به دلیل شكستگی ناحیه لگن و پا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد، درگذشت.

1403/02/12
10:59

 استاد مسعود پوراسكویی كه به دلیل شكستگی از ناحیه لگن و پا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان لاله بود صبح امروز به دیار لاقی شتافت.

مرحوم اسكویی كه به واسطه صدای خاصش شهرت زیادی داشت، سال ها به عنوان گوینده، مجری، گزارشگر و كارشناس در رسانه ها و برنامه های ورزشی فعالیت داشت.

این استاد گرانقدر از ابتدای تاسیس رادیو ورزش در این شبكه حضور داشت و مخاطبان شبكه رادیویی ورزش خاطرلت زیادی با صدای زیبایش داشتند.

 استاد مسعود اسكویی متولد سال 1318 بود و از سال 1345 به استخدام تلویزیون ملی ایران درآمد و سابقه حدودا 57 سال گزارشگری و فعالیت در رادیو و تلویزیون را دارد.

 
اسكویی از سال 1345 به نام گویندۀ اخبار با تلویزیون ملی ایران شروع به كار كرد. او با گزارش بازی دوستانه فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس و كویت (در كویت، 1350) وارد عرصه گزارشگری شد.

 تخصص مسعود اسكویی در رشته‌های تنیس، والیبال، اسب‌دوانی، و اتومبیل‌رانی بود. او دوره تخصصی گزارشگری را در كشورهای اروپایی از جمله انگلیس و آلمان گذرانده بود و در سال 1371 نیز در كلاس تخصصی گزارشگری فینگلی، مدرس استرالیایی، شركت كرد.

 
مرحوم اسكویی در برنامه‌هایی مختلف از جمله «جهان ورزش والیبال» و «گزارش ورزشی از شبكه دو سیما و «صدای ورزش»، و «عصر جمعه با رادیو» و خط اول حضور داشت. او همچنین سابقه مدیریت در بخش روابط عمومی رادیو ورزش را نیز در كارنامه كاری خود داشت.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت