از ساعت به مدت

حدادی: دولت آینده زنگ‌های ورزش مدارس را تخصصی كند

رئیس فدراسیون دومیدانی گفت: از دولت اینده می‌خواهم كه مدارس را مجاب به زیاد كردن ساعت‌های زنگ ورزش و تخصصی شدن زنگ ورزش كند تا استعدادها را شناسایی كنیم.

1403/04/12
18:57

احسان حدادی رئیس فدراسیون دوومیدانی در گفت‌وگو با برنامه میدان انتخاب رادیو ورزش در مورد اولویت‌های دولت آینده در حوزه ورزش گفت: ورزش تنها جایی است كه در میادین مختلف می‌توان پرچم یك كشور را به اهتزاز درآورد و نشاط و شادابی را در جامعه تزریق كرد.

وی اظهار كرد: در همه كشورهای دنیا به ورزش مخصوصاً ورزش قهرمانی و ورزش آموزش و پرورش نگاه ویژه‌ای دارند. متاسفانه در این سال‌ها نگاه ویژه‌ای به ورزش دوومیدانی كه مادر همه رشته‌هاست و در المپیك 147 مدال در این رشته توزیع می‌شود و می‌تواند ورزش یك كشور را تقویت كند وجود ندارد. در كشورهای دیگر دوومیدانی را قوی می‌كنند تا رشته‌های دیگر قوی شود.

حدادی ادامه داد: از رئیس جمهور آینده می‌خواهم كه نگاه ویژه‌ای به ورزش قهرمانی بعد ورزش همگانی و در كنار آن به دوومیدانی كه مادر رشته‌ها و پرمدال است، داشته باشد تا شاهد این باشیم كه در المپیك‌ها مدال بیشتری بگیریم و باعث شادی مردم شویم.

وی افزود: در كشور از جنوب تا شمال، پتانسیل، جوان‌ها و استعدادهایی داریم كه به خاطر نداشتن زیرساخت‌ها، تجهیزات ورزشی و هزینه‌های سنگین نمی‌توانند به سمت رشته دوومیدانی بیایند.زیرساخت‌ها كمی بهتر شده ولی تجهیزات نداریم. رئیس جمهور آینده حداقل برای استان‌ها تجهیزات را مهیا كند. كشور ما پتانسیل این را دارد كه در دوومیدانی 30 تا 40 مدال در بازی‌های آسیایی بگیرد، اگر زیرساخت‌ها و تجهیزات را كمی قوی شود.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در مورد ورزش آموزش و پرورش اظهار كرد: ورزش همگانی برای قهرمان شدن باید در آموزش و پرورش شروع شود. ولی ما زنگ ورزش را برای ورزش مادر اختصاص ندادیم تا استعدادها به وجود آیند و به فدراسیون‌ها معرفی شوند.

حدادی گفت: از دولت اینده می‌خواهم كه مدارس را مجاب به زیاد كردن ساعت‌های زنگ ورزش و تخصصی شدن زنگ ورزش كند تا استعدادها را شناسایی كنیم.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در مورد برنامه قوی و منسجم برای 4 سال آینده گفت: برنامه نوشتن و اجرایی كردن آن را اشتباه می‌گیریم. برنامه‌های زیادی وجود دارد ولی اجرا كردن آن باعث موفقیت می‌شود. برنامه‌هایی بدهند كه بشود آن را اجرایی كرد. به صورت كوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه شود همچنین از علم مربیان خارجی نیز در دوو میدانی كه یك ورزش خارجی است استفاده كنند.

برنامه میدان انتخاب كه ویژه چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است از شنبه تا پنجشنبه ساعت 12 تا 13 با اجرای خسرو والی‌زاده از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت