از ساعت به مدت

تحلیل و بررسی ادوار المپیك در برنامه و حالا المپیك

تحلیل و بررسی ادوار مختلف المپیك و معرفی ورزشكاران ایرانی كه سهمیه المپیك را كسب كردند را از برنامه و حالا المپیك بشنوید.

1403/04/18
13:30

المپیك مهمترین میدان رقابتی ورزش جهان است كه هر چهار سال یكبار، تمامی كشورها را به چالش می كشد و بواسطه برگزاری تجمیعی رقابت ها، بسیار پر احساس و جذاب خواهد بود.

ایران هم برای نوزدهمین بار در این آوردگاه كه سی و سومین دوره خود را در پاریس 2024 طی روزهای پنجم تا بیست و یكم‌ مرداد 1403 سپری خواهد كرد، شركت می كند و با توجه به اثربخشی كه نتایج آن در دل جامعه دارد، در پی درخشش در پاریس خواهد بود.

و حالا المپیك نام ویژه برنامه رادیو ورزش در آستانه شروع المپیك است كه به سمع مخاطبان رادیو ورزش می رسد. این برنامه تلاش دارد تا روحیه و انگیزه ورزشكاران كاروان اعزامی ایران و حتی مشوقان و هواداران ورزش را بالا برده تا علاوه بر اینكه بر سطح اطلاعات مخاطبان خود می افزاید، بستری در حد وسع برای ارتقای توان روحی و انگیزشی ورزشكاران فراهم آورد.

این برنامه به شكل روزانه با اقسام بخش های جذاب می كوشد تا پیش از شروع پیكارهای المپیكی، در حوزه های مختلف، به مخاطبان آگاهی های لازم را در خصوص این رویداد معظم بدهد.

از اهداف مهم حالا المپیك؛ 1- افزایش توجهات عامه به المپیك پاریس و جلب نظر برای همراهی مردمی در جهت روحیه بخشی به تیم های ملی، 2_تقویت بنیه جمعی و ملی در جامعه و دعوت اقوام به همدلی افزون برای همراهی شاداب و پرشور ورزشكاران، 3_ ارتقای داشته ها و دانسته های دنبال كنندگان رادیو ورزش در رابطه با نهضت المپیك،4_ مرور خاطرات ورزش ایران از پیكارهای المپیك، 5- بررسی رویداد المپیك از منظرهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی،6- آشنایی با چهره های نامدار ورزش جهان كه حریفان ورزشكاران كشورمان هستند. 7- افزایش امید و ایمان به درخشش ورزشكاران ایرانی در المپیك پاریس،8- برقراری ارتباط با مربیان و سرپرستان ورزشكاران اعزامی به پاریس، 9- معرفی شاخص ترین ها و ركورد دارن و تاریخ سازان ایرانی و خارجی المپیك، 10- بررسی هشدار گونه نقاط ضعف ورزشكاران با بیان فنی و مستدل چهره های نامدار ایران در رشته های مختلف، می باشد.

و حالا المپیك از بخش های متعددی شكل می گیرد كه می‌توان به موارد زیر اشاره كرد:

1- تاریكخانه: در این بخش خاطرات قدیمی ورزش ایران در المپیك بازگو می شود و به معنای ظهور تصاویر به یادماندنی و خاطره انگیز است كه در این تاریكخانه دوباره رنگ امروزی می گیرد.

2- اُلَمپین: برای معرفی قهرمانان ادوار گذشته ایران در المپیك ها همراه با اطلاعات دقیق از عملكردشان در طول دوران قهرمانی؛ بخش المپین، تولید می شود.

3-اَبَر ستاره: در تاریخ المپیك چهره های افسانه ای زیادی در رشته های مختلف هستند كه از آنان یاد می شود.

4- فرزند ایران: در این بخش، به معرفی ورزشكاران ایرانی كه سهمیه حضور در المپیك پاریس را دریافت كرده و یا در شرف بدست آوردن آن هستند، گفتگو می شود.

5- خبرها: در فواصل برنامه، خبرهایی پیرامون این رویداد به سمع و نظر مخاطب می رساند.

6- سوال پیامكی: در هر برنامه سوالی با مضمون المپیك برای مشاركت شنوندگان طرح شده و در برنامه اعلام می شود.

و حالا المپیك به تهیه‌كنندگی حسن عبدالهاشم‌پور و گویندگی حسین پیرحیاتی هر روز از ساعت 18:30 الی 19 از رادیو ورزش در حال پخش می باشد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت