جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

اسكندری ریس فدراسیون بولینگ ورشته های بیلیاردی و بولز

گفتگو چند رسانه ای باآقای اسكندری رئیس فدراسیون بولینگ ورشته های بیلیاردی و بولز

بنام خدا
جناب آقای اسكندری ریاست محترم فدراسیون بولینگ ورشته های بیلیاردی و بولز، در مورد اهداف و سطح مسابقات دیپلمات ها به خبرنگار رادیو ورزش گفت: درسالهای اخیر شاهد موفقیت این رشته ها در مسابقات جهانی بودیم به طوری كه در هشت سال اخیر 83 مدال در رشته های مختلف بیلیارد وسه دوره مدال قهرمانی جهانی در رشته اسنوكر به دست آمده است، ما در رده بندی جهانی مقام دوم مردان و مقام نهم بانوان را در اختیار داریم.
این مقام مسئول در مورد استعدادیابی از جوانان مستعد و فعال در این رشته ها گفتند: كمیته های استعداد یابی در كشور فعالیت دارند و جوانان فعال را شناسایی و به تیم ملی دعوت می كنند وبا برپایی اردوها و مسابقات مختلف و متعدد و همچنین بهره مندی از مربیان مجرب داخلی و خارجی این استعدادها تحت نظر فدراسیون و مربیان پرورش می یابند. وی در مورد جام دیپلمات ها اضافه كردند: برای تقدیر از كارمندان و مسئولین سفارت ها در مورد همكاری هایی كه برای صدور ویزا برای ورزشكاران داشتند و همچنین ایجاد ارتباط دوستانه بین سفارت ها و نیز نشان دادن توانایی ها و موفقیت های ورزشی كشور این جام طراحی و به انجام رسید. وی در مورد محلی بودن خیلی از رشته ها كه بعدها به عنوان رشته ورزشی رسمی مطرح شدند اظهار داشتند: خیلی از بازی های محلی بومی ایران بتوانند به عنوان رشته ورزشی مطرح شوند بازی هایی مثل هفت سنگ یا چوگان كه بنام كشور ثبت جهانی شد و بسیاری از بازی های محلی می توانند با بررسی و حمایت مسئولین بعنوان رشته های ورزش مطرح شوند كه این امر مستلزم ایجاد گروه های تخصصی در وزارت ورزش و جوانان می باشد. ایشان در مورد باور عمومی راجع به پرهزینه بودن رشته های بولینگ یا بیلیارد گفتند: در مقایسه با خیلی از رشته ها اتفاقا رشته بیلیارد پرهزینه نیست و عموم قهرمانان این رشته ها در ایران و جهان از اقشار معمولی جامعه هستند. ریاست فدراسیون بولینگ ورشته های بیلیاردی در مورد شرایط جذب علاقمندان به این رشته توسط فدراسیون گفتند: در سراسر كشور حدود 1700 مجموعه بیلیارد دارای مجوز وجود دارد كه در182 شهر فعالیت دارند و برای آموزش مطلوبتر خوشبختانه در اكثر مراكز استان ها پایگاه های قهرمانی دایر هستند كه با مراجعه به هیئت های مربوط برای علاقمندان در دسترس می باشد. در مورد آینده قهرمانی و درآمد نیز ورزشكاران رشته های بیلیارد می توانند با سرمایه گذاری در این رشته و كسب قهرمانی در مسابقات مختلف درآمدهای قابل توجهی داشته باشند.
وی در پایان این نوید را دادند كه در سال آینده مسابقات اسنوكر قهرمانی جهان در اردیبهشت ماه به میزبانی شهر تبریز برگزار خواهد شد.

1396/12/06
|
15:22
دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)