صدای كوهستان جمعه از ساعت 6:10 به مدت 120دقیقه

رادیو ورزش

صداي كوهستان

آقای رمضانی رییس هیئات كوهنوردی استان تهران، در تشریح فعالیتهای این هیئات به خبرنگارواحد چند رسانه ای رادیو ورزش

هیئات كوهنوردی استان تهران

آقای رمضانی رییس هیئات كوهنوردی استان تهران، در تشریح فعالیتهای این هیئات به خبرنگارواحد چند رسانه ای رادیو ورزش گفت:
با توجه به كوهستانی بودن بیتشر مناطق كشور و نیز استان تهران ، اقبال و استقبال قابل توجهی به كوهنوردی و استفاده از فضاهای تفریحی و چشم انداز های موجود و بخصوص كوهپایه ها و دره های شمال تهران وجود دارد.
این موقعیت جغرافیایی و فیزیكی د ركنار روحیاتی كه كوهنوردان دارند و نیز علاقمندی كه به فضای طبیعی و طبیعت در بین ایرانی ها وجود دارد باعث شده است كه ما علاقمندان بسیاری در رشته ی ورزشی كوهنوردی داشته باشیم.
در استان به شكل حرفه ای، باشگاه ها و گروههای زیادی داریم و د ركنار اینها گروه ها و افراد هم بصورت غیر حرفه ای به كوهنوردی می پردازند .
وی افزود: ضمن برگزاری رقابت های كوهنوردی قهرمانی استان در طول سال، اگر باشگاه ها و افراد در بخشی خصوصی تصمیم داشته باشند دوره های آموزشی برگزار كنند در ساماندهی دوره ها و برگزاری كلاسهای این دوره ها با آنها تعاملی بر قرار خواهیم كرد.
آقای رمضانی تصریح كرد:
در كشور ما، فعالیتهای كوهنوردی و صعودهای ورزشی كه شامل رشته هایی چون سنگ نوردی در فضای آزاد یا داخل سالن است.زیر نظر یك فدراسیون به فعالیت می پردازد و چناچه علاقمندان به این رشته ها نیز تمایل داشته باشند آمادگی داریم تا برای این دسته نیز دوره های آموزشی برگزار كنیم .
ایشان در پاسخ به این سوال كه آیا در حوزه ی امداد و نجات ، شما با ارگانهاونهادهایی چون سپاه و هلال احمر و ارتش تعامل دارید یا نه؟
گفت:
بخش جستجو و نجات یكی از بخش های كار گروه پزشكی كوهستان است . اما با وصف تقسیم بندی مناطق مختلف كوهستانی ما بین ارگانهایی چون ارتش و هلال احمر و سپاه پاسداران در همه حوزه ها با توجه به توانمندی كوهنوردان حرفه ایی ما و قابلیت های ایشان، از این گروه هم كمك خواسته شده و تعامل خوبی برقرار است.
آقای رمضانی درباره دغدغه ها و برنامه های آینده و طرح های مورد نظر هیات گفت :
امكانات قابل توجهی در حوزه ی اعزام ها و تامین هزینه ها برای كوهنوردان حرفه ای وجود ندارد واین عزیزان در تمامی صعود های داخلی و برون مرزی خویش از امكانات مالی شخصی شان استفاده میكنند و این بزرگترین دغدغه هیئات تهران و شاید همه ی هیئاتهای كشور برای آینده كاری خود است.

1396/10/21
|
13:34
دسترسی سریع
صدای كوهستان