شهریار شهریاری

حوزه تخصصی: ورزش

متولد 30 مرداد 1355 تهران و فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی هستم

پنج سال در راستای رشته تحصیلی ام کار کردم، از سال 78-79 در کنار کارم بصورت پراکنده و نیمه حرفه ای با شبکه رادیویی قرآن همکاری می کردم و چند تا برنامه تولیدی داشتم . از سال 80 کارم را با رادیو ورزش شروع کردم . از سال سوم همکاری ام با رادیو ورزش علاوه بر برنامه های مختلف ورزشی، برنامه های مسابقه ای با عنوان های "مسابقه شبانه "، "جنگ شبانه" ،"مسابقه دانش و ورزش" و "موج 92" را اجرا کرده ام . به نظرم چیزی که بیش از همه موجب موفقیت این برنامه شده، تعامل و ارتباط صمیمی و راحت با شنونده هاست .
یادم می آید برنامه مسابقه ی شبانه را اجرا می کردم برنامه شروع شد ولی سوالات به دستمان نرسیده و تهیه کننده هم جایگزین بود، بعد از خدا امیدم به خودم بود، سوالات را همان لحظه در ذهنم طراحی می کردم و می پرسیدم و تا مسابقه دهنده می خواست جواب بدهد من سوال بعدی را طراحی می کردم همزمان امتیاز می دادم و سوال جدید را می پرسیدم . خدا رو شکر که تا پایان برنامه هیچ خللی در برنامه پیش نیامد و کسی متوجه نشد که سوال ها را همان لحظه ذهنی طراحی کرده ام و پرسیدم.
توصیه من به جوانتر ها این است که رادیو- تلویزیون مثل ارتش است و گوینده باید به برنامه ساز احترام خاصی بگذارد و امر اتاق فرمان را اجرا کند . بعضی از گوینده های تازه وارد می خواهند یک شبه ره صد ساله را طی کنند در حالی که باید از تجربه پیشکسوتان استفاده کنیم و عجله نداشته باشیم و صبور باشیم هر چقدر هم که دوره آموزشی گذرانده باشیم باید وقت بگذاریم چرا که دوره های آموزشی گرچه لازم است ولی شبیه آموزش رانندگی است هرچقدر هم که تئوری یاد بگیریم تا پشت میکروفون ننشینیم و تجربه کسب نکنیم فایده ندارد . بنابراین لازمه موفقیت در کار به خصوص گویندگی، صبر و شکیبایی ، تمرین و ممارست و استفاده از تجربه پیشکسوتان است .
امروزه ورزش آنقدر مخاطب پیدا کرده که نمیتونیم بگیم شبکه ورزش صرفا تخصصی است چرا که شبکه ای است که مورد علاقه خیلی هاست و گروه های سنی مختلف را دربرمی گیرد. همچنین با توجه وجود رشته ها و فدراسیون های مختلف ورزشی، حوزه کاری گسترده ای داشته و پتانسیل های زیادی برای برنامه سازی در این شبکه وجود دارد.
شبکه ورزش شبکه ی پرنشاطی است و فکر می کنم همانطور که از اسمش پیداست با سلامتی و تندرستی رابطه تنگاتنگی دارد و می تواند تاثیر بسزایی در سلامت جامعه داشته باشد، به نظرم هر چقدر برنامه ها شاد تر و پرانرژی تر باشند تاثیر بیشتری روی مخاطب می گذاریم و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و زندگی ماشینی امروز و کم تحرکی خانواده ها، وظیفه ی رادیو ورزش سنگین تر از دیگر شبکه هاست چرا که ما باید ورزش و فرهنگ ورزش کردن را در خانواده ها نهادینه کنیم تا بتوانیم نسلی سالم و شاد را برای آینده تربیت کنیم .شهریار شهریاری

گوینده شبکه رادیویی ورزش

دسترسی سریع