محمد درخشنده

حوزه تخصصی: گویندگی

متولد ٤ مرداد ١٣٦١ در شهر تهران هستم اما به سبب شرایط شغلی پدرم، در شهرهای شیراز، بندرعباس و ارومیه نیز زندگی کرده ام.

حضورم در سازمان صداوسیما به شکلی اتفاقی و به واسطه حضورم در گروه سرود مدرسه در بندرعباس رخ داد. ابتدا قرار بود در بخش موسیقی مرکز خلیج فارس، فعالیت کنم اما غیرفعال بودن این بخش و موفقیتم در تست صدای رادیوی بندرعباس موجب شد از ابتدای تیرماه سال 1378 و در 17 سالگی، گویندگی را آغاز کنم.
یکسال بعد به اتفاق خانواده به شهر ارومیه رفتیم، در فاصله سالهای 1379 تا 1385 در مرکز ارومیه به عنوان گوینده، مجری، گزارشگر و نویسنده با رادیو و تلویزیون این مرکز در برنامه های مختلف، از جمله برنامه صبحگاهی موج ورزش همکاری داشتم. البته در آن زمان به صورت جسته گریخته برای رادیو ورزش برنامه سازی می کردم که از آن جمله می توان به برنامه ورزش در شهرستان ها اشاره کرد.
فعالیتم در بندرعباس و ارومیه در زمینه های گوناگون بود اما وقتی به تهران آمدم تصمیم گرفتم به رادیو ورزش بیایم. از شهریور 1385 و پس از اتمام تحصیلم در مقطع لیسانس عمران، در رادیو ورزش مشغول به کار شدم. که در کنار گویندگی و اجرا، گاهی نویسندگی نیز می کنم.
در طی این سال ها فرصت فعالیت همزمان به عنوان گوینده در رادیو پیام و رادیو آوا و همینطور مجری برنامه های ورزشی شبکه جهانی جام جم و نریتور بر نامه های مختلف از جمله سه پاس در شبکه سه سیما را داشته ام.
قرار گرفتن در بین گویندگان برتر فارسی جوان رادیو در سال 92، گوینده برتر پخش شبکه ورزش در سال 86 و مجری ورزشی برتر شبکه جام جم سیما در سال 93 از جمله موفقیت های کاری ام است.
هیچوقت به صورت حرفه ای ورزشکار نبوده ام اما در طول دوره تحصیل، در مقطع راهنمایی با رشته ژیمناستیک آشنا شدم. و به رشته های ورزشی فوتبال و والیبال نیز علاقمندم.
در بین برنامه هایی که تاکنون در رادیو ورزش اجرا کرده ام زمستان 92، یک عصر خوب با ورزش و همینطور برنامه کتابی که برای شما می خوانیم را دوست داشتم.

دسترسی سریع