جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

مهندس خوشنودی مسئول كمیته پتانك (بولس) زیر مجموعه فدراسیون بیلیارد و بولینگ

پتانك (بولس)

بنام خدا
جناب مهندس خوشنودی مسئول كمیته بولس زیر مجموعه فدراسیون بیلیارد و بولینگ كشور در مورد فعالیت در رشته بولس اظهار داشتند: این رشته حدود 9 سال پیش توسط آقای حسین قربان زاده از كشور تایلند وارد كشور شد و ابتدا در شهر شیراز فعالیت خود را آغاز نمود، در سال 1391 این رشته به فدراسیون بیلیارد و بولینگ ملحق شد و در سال 1395 گسترش بیشتری پیدا كرد، بنده پس از شركت در دوره ها آموزشی بولس جذب این رشته شده و پس از مطالعه و كسب اطلاعات لازم وارد عرصه مسئولیت در كمیته بولس شدم. وی در مورد جذابیت های این رشته افزودند: این رشته مانند ورزشهای پرطرفداری مانند فوتبال دارای قوانین ساده، امكانات معمولی و در دسترس و قابل انجام برای همه افراد حتی سالمندان می باشد كه درصدد هستیم با همكاری همه ارگانها و بویژه فدراسیون ورزشهای همگانی بتوانیم این ورزش را در سطح پارك ها بعنوان یك ورزش مفرح برای همه اقشار و گروه های سنی و بطور همگانی گسترش بدهیم.
وی رشته پتانك كه از رشته های زیرمجموعه بولس است را اینگونه معرفی كردند: این رشته در حالت استاندارد در زمین روباز 4 متر در 15 متر با سطح ماسه ای كوبیده شده بازی می شود ولی در حالت همگانی و دوستانه محدودیت ندارد و در هر زمین روبازی كه سطح سفتی نداشته باشد قابل انجام ست. به حالت انفرادی یا گروه های 2 یا 3 نفر انجام می شود، هر تیم دارای 6 توپ می باشند و یك توپ هم بعنوان توپ نشان در نظر گرفته می شود، توپ ها فلزی و دارای 650 تا 800 گرم وزن و 7 سانتیمتر قطرمی باشند هر شخص با طراحی استراتژی مناسب توپ ها را پرتاب نموده و نوع استراتژی مناسب برنده بازی را مشخص می كند. توپهای این رشته با قیمت نسبتاً مناسب برای علاقمندان قابل تهیه می باشد.
وی در مورد گسترش رشته و هدف گذاری های آینده پتانك افزودند: در زمان تدوین برنامه استراتژیك رشته پتانك دو هدف كلی معرفی رشته و همچنین آموزش آن مورد نظر بوده ست، در بخش معرفی از همكاری رسانه ها و در راس آن رادیو ورزش بهره مند شده ایم و در زمینه آموزش هم با هیئت های بیلیارد و بولینگ و بولس در سایر نقاط كشور همكاری هایی انجام شده و دوره های توجیهی برا علاقمندان برگزار شده كه این افراد بعنوان عوامل گسترش و شناسایی این رشته در حوزه محل خود بشمار می روند.در حال حاضر در 12 استان دوره توجیهی بركزار شده و در سال آتی هم 32 دوره و همچنین رویداد بین المللی پیش بینی شده ست. وی در پایان از عموم مردم جهت آشنایی و انجام این رشته مفرح دعوت كردند و ابراز امیدواری كردند كه شاهد رشد روزافزون این رشته در كشور باشیم و بتوانیم در عرصه بین المللی شاهد افتخار آفرینی در این رشته ورزشی باشیم،

1396/12/26
|
08:32
دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)