اسطوره‌ والیبال برزیل در اردوی ایران/ توصیه رزنده به ملی‌پوشان پیش از لیگ ملتها

تمرین روز سه‌شنبه تیم ملی والیبال ایران در حالی برگزار شد كه برناردو رزنده و سرجیو دوترا سانتوس، اسطوره‌های والیبال برزیل و اعضای كنونی كادر فنی تیم ملی این كشور برای دقایقی در آن حاضر بودند.

1403/02/26
14:14

به گزارش رادیو ورزش؛ كاروان تیم ملی والیبال ایران برای حضور در لیگ ملتها در برزیل به سر می‌برد. ملی‌پوشان والیبال ایران كه اردوی چند روزه خود را پیش از آغاز لیگ ملت‌ها در كمپ فدراسیون والیبال برزیل آغاز كرده‌اند، روز سه شنبه 25 اردیبهشت اولین تمرین توپی خود را در این كمپ برگزار كردند.

از نكات جالب توجه تمرین اول تیم ملی والیبال ایران در ریودوژانیرو، حضور سرمربی تیم ملی برزیل در سالن تمرین ملی‌پوشان ایران بود. برناردو رزنده به همراه سرجیو دوترا سانتوس، اسطوره و مربی تیم ملی برزیل در این تمرین دقایقی به گفت و گو با پائز سرمربی ایران پرداختند.

رزنده: مسیر المپیك دشوار است، اما ایران باید بجنگد

برناردو رزنده در خصوص حضور مجددش در تیم ملی والیبال برزیل گفت: زمان كوتاهی تا المپیك پاریس باقیمانده است. رنان دال زاتو سرمربی پیشین برزیل از نظر شرایط جسمانی مشكلاتی داشت و به همین خاطر برگشتم تا به تیم ملی والیبال برزیل كمك كنم. بایستی كمی تجربه و انرژی به تیم برزیل اضافه كنم. از نظر خودم تاثیرگذارترین فرد در تیم نیستم بلكه فقط می‌خواهم كمك كنم تا در المپیك پاریس بهترین عملكرد ممكن را داشته باشیم. بنابرین برای دستیابی به این هدف دشوار، سخت تمرین خواهیم كرد.

وی در ادامه افزود: به تیم ملی والیبال ایران خوشامد می گویم. امیدوارم آماده سازی خوبی را همراه با هم داشته و عملكرد قابل قبولی در لیگ ملت‌های والیبال داشته باشیم. همچنین امیدوارم ایران در كسب سهمیه المپیك پاریس موفق باشد و برزیل نیز بهترین نمایش خود را در پاریس داشته باشد.

رزنده در خصوص ارتباط و دوستی خود با پائز نیز بیان كرد: با سرمربی تیم ملی ایران موریس، كمك مربی لئوناردو و بدنساز مارسلو ارتباط دوستانه خیلی خوبی دارم. سابقه همكاری طولانی مدت در كنار همدیگر را چه در تیم ملی نوجوانان و چه در تیم ملی والیبال برزیل داریم. انتقال تجربیاتی كه هم اكنون صورت گرفته بسیار عالی است و باز هم خوشحالم كه ایران اینجا در كنار ما حضور دارد.

برناردو رزنده سرمربی تیم والیبال برزیل در خصوص صعود تیم ایران به المپیك‌ نیز اظهار داشت: مسیر ایران برای صعود به المپیك پاریس 2024 بسیار دشوار است اما بایستی تا انتها مبارزه كند. این تیم باید عملكرد خوبی را از خود در ریو به جا بگذارد و امتیازات لازم را كسب كند. این مسیر اصلا آسان‌نیست اما ایران باید تا انتهای مسابقات تلاش خود را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، میلاد عبادی‌پور، جواد كریمی، محمدطاهر وادی، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، پوریا حسین خانزاده، مبین نصری، امیرحسین ساداتی، میثم صالحی، امین اسماعیل‌نژاد، محمد بربست، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، علیرضا فراهانی مصلح آبادی، متین احمدی، آرمان صالحی و محمدرضا حضرت‌پور 17 بازیكن حاضر در اردوی تیم ملی در برزیل هستند.

امیر خوش خبر، عبدالرضا علیزاده، نوید مشجری و محمد امین شاكری نیز شب گذشته تهران را به مقصد ریو ترك كردند تا به جمع ملی پوشان در این اردو ملحق شوند.

ششمین دوره مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها روز سه‌شنبه یكم خردادماه 1403 در كشورهای برزیل و تركیه آغاز می‌شود و دهم تیرماه سال جاری با معرفی تیم‌های برتر گروه مردان به پایان می‌رسد.

این مسابقات آخرین سكوی كسب سهمیه بازی‌های المپیك پاریس برای تیم ملی والیبال و دیگر كشورهای بازمانده از این رقابت‌ها است كه در پایان مرحله مقدماتی براساس رنكینگ تیم‌ها، پنج تیم جواز حضور در بازی‌های المپیك سال 2024 را كسب خواهند كرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع