سریع‌ترین مرد ایران: می‌خواهم مربی‌ام در المپیك باشد

حسن تفتیان درخواست كرده كه مربی‌اش در المپیك همراهش باشد و در این راستا گفت: مهمترین دغدغه‌ام حضور مربی‌ام در المپیك است و در این مورد با آقای حدادی تلفنی صحبت كرده‌ام كه قول داده تمام كارهای لازم را انجام دهد.

1403/04/18
13:32

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن تفتیان سریع‌ترین مرد ایران موفق شد از طریق رنكینگ فدراسیون جهانی سهمیه حضور در بازی‌های المپیك 2024 پاریس را به دست بیاورد تا سومین المپیك خود را تجربه كند.

تفتیان در مورد كسب سهمیه بازی‌های پاریس گفت: از قبل تقریبا مشخص بود كه كسب سهمیه می‌كنم از همین رو در یك سال گذشته تمام تلاشم را كردم كه شرایط تمرینی خوبی را برای خودم فراهم كنم. بااینكه متاسفانه فدراسیون با سرپرست اداره می‌شد و این تغییر مدیریت هر چند ماه یك بار باعث می‌شد، نتوانیم اردویی مستمر و با برنامه داشته باشیم اما هر آنچه از دستم برمی‌آمد را به خوبی انجام دادم و تمام تلاشم را می‌كنم كه نماینده خوبی برای كشورم باشم.

او در ادامه افزود: شرایط آمادگی خوبی دارم و در 90 درصد آمادگی هستم. امیدوارم در مدت باقی مانده تا مسابقه‌ام به 100 درصد آمادگی برسم. همراه با مربی‌ام روی نقاط تكنیكی بیشتر كار می‌كنیم تا صدم‌های ثانیه بیشتری را كم كنیم و با زمان بهتری در المپیك حاضر شویم.

تفتیان در مورد ارزیابی خود از اینكه تا چه مرحله‌ای از المپیك صعود خواهد كرد، گفت: هیچ‌وقت برای خودم مرزی نگذاشته‌ و همیشه سعی كرده‌ام بهترین خودم باشم. برای هر مرحله برنامه‌ریزی كرده‌ام. بسیار امیدوارم كه به راحتی به مرحله نیمه‌نهایی برسم و تمام تلاشم را كنم كه به فینال صعود كنم تا رقابت خوبی با بهترین‌های دنیا داشته باشم.

او به انتخاب احسان حدادی به عنوان رئیس فدراسیون دوومیدانی اشاره و بیان كرد: به آقای حدادی كه شاخص‌ترین ورزشكار دوومیدانی ایران و اعتبار و افتخار دوومیدانی ما در دنیاست، تبریك می‌گویم. امیدوارم با مدیریتش و كمك همه دوستان، دوومیدانی ایران به جایگاه واقعی این رشته از نظر نوع علاقه و چرخش مالی برسد.

تفتیان با بیان اینكه آقای حدادی بهتر از من دغدغه‌ها و شرایط ورزش حرفه‌ای را می‌داند، تاكید كرد: دوومیدانی مخصوصا در ایران جای كار زیادی دارد و زیرساخت‌های خیلی خوبی می‌خواهد چون دوومیدانی در كشور ما با دنیا خیلی فاصله دارد و این امر زمانبر و هزینه‌بر است. امیدوارم این اتفاق‌ها به واسطه مدیریت آقای حدادی زمان كمتری ببرد و با شناختی كه دارد دوومیدانی كشور را روز به روز در بخش‌های مختلف توسعه بدهد.

سریع‌ترین مرد ایران مهمترین دغدغه خود را حضور مربی‌اش در المپیك عنوان كرد و گفت: در این مورد با آقای حدادی تلفنی صحبت كرده‌ام و قول داده تمام كارهای لازم را انجام دهد. با توجه به اینكه اسم مربی من در دوران قبلی در لانگ لیست بازی‌ها قرار نگرفته است، امیدوارم در این مدت با پیگیری‌هایی كه انجام می‌شود، در المپیك كنارم باشد تا از نظر عملكرد فنی و ذهنی كمكم كند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع