تاكید تاج بر لزوم استانداردسازی ورزشگاه‌ها برای لیگ برتر

رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه سمینار سالانه مدیران باشگاه‌ها گفت: لیگ وقتی برگزار می‌شود كه ورزشگاه‌ها تجهیز شده باشند. در غیر این صورت به ورزشگاه‌هایی می‌رویم كه تجهیز شده باشند.

1403/04/18
13:33

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی تاج در حاشیه سمینار سالانه مدیران باشگاه‌ها درباره مجوز حرفه‌ای كه با حضور كیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان و مسئولان سازمان بازرسی برگزار شد، اظهار داشت: روز گذشته در آخرین جلسه مجوز استیناف حرفه‌ای گفتیم صحبت‌ها امیدواركننده است و امروز هم گزارش امیدواركننده‌ای دریافت كردیم. از جریمه تبدیل به پاداش در AFC شده‌ایم. چند سال قبل 300 هزار دلار از ما برداشت كردند و مجوز حرفه‌ای‌مان تعلیق شد. الان نه تنها تعلیق نشده‌ایم، بلكه همه تصمیمات بدوی و استیناف ما تایید شد.

وی افزود: یكی از مباحث مجوز حرفه‌ای مربوط به مدارك مربیان است. سعی داریم كلاس پروفشنال را در ایران برگزار كنیم و اگر نشد در قطر این كلاس را برگزار خواهیم كرد. بسیاری از مربیان ما نتوانستند این مجوز را بگیرند.

رئیس فدراسیون فوتبال تاكید كرد: لحاظ مادی لیگ را برگزار كردیم اما از درآمدهای روز مسابقه محروم هستیم. عمده درآمدهای باشگاه‌ها از روز مسابقه، اسپانسر، حق پخش، پیراهن و دور زمین است. از بسیاری از این درآمدها محروم هستیم زیرا نه باشگاه ورزشگاه دارد و نه می‌تواند پیراهن بفروشد و نه خیلی از مسائل دیگر.

تاج خاطرنشان كرد: درباره آكادمی‌ها شرایط رو به پیشرفت است. در 3 سال آینده باید 12 بازیكن را از آكادمی بیاوریم. گفتنش ساده است اما باید برای این حرف نیكو تدبیر مهمی داشته باشیم. باشگاه‌های ما در این زمینه شرایط خوبی دارند. اكنون 6 كشور در آسیا فیرپلی مالی را رعایت می‌كنند و ما هم تنها نیستیم.

وی افزود: قطر این موضوع را رعایت می‌كند. امروز سه جلسه درمورد تجهیز استادیوم‌ها، مجوز حرفه‌ای و سقف بودجه را تبدیل به یك جلسه كرده‌ایم.

رئیس فدراسیون با تاكید بر لزوم استانداردسازی ورزشگاه‌ها، گفت: لیگ وقتی برگزار می‌شود كه ورزشگاه‌ها تجهیز شده باشند. در غیر این صورت به ورزشگاه‌هایی می‌رویم كه تجهیز شده باشند. در نهایت باید از حاضران به ویژه وزیر ورزش تشكر كنم. آقای هاشمی امسال در بحث مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس خیلی تلاش كرد.

تاج افزود: همچنین باید درمورد مجوز حرفه ای از سازمان بازرسی، هیات رئیسه فدراسیون و دبیركل، هیات‌ رئیسه و رئیس سازمان لیگ هم تشكر و قدردانی كنم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع