یادی از شهید مدافع حرم، شهید داوود مرادخانی


برنامه "یاد یاران" جمعه 16 فرودین، در مصاحبه ای با سید مریم شبیری، همسر شهید داوود مرادخانی، درباره وی گفتگویی انجام داد.

1398/01/17
12:23


به گزارش رادیو ورزش؛ سرهنگ پاسدار شهید مرادخانی در اولین روز از فروردین سال 48 در تهران بدنیا آمد. 6 ساله بود که خانواده اش به زنجان مهاجرت کردند. او جوانی انقلابی و پرورش یافته در پایتخت شور و شعور حسینی بود. در سن 17 سالگی سنگر دانش را رها کرد تا به یاری حسین زمان بر صدامیان بعثی به پا خیزد. شهید مرادخانی در جبهه های حق علیه باطل تخریبچی بود.
سید مریم شبیری، همسر شهید داوود مرادخانی، در پاسخ به این سوال که شهید داوودخانی در چه زمانی به درجه شهادت نائل شد و شما چند سال با وی زندگی مشترک داشتید، اظهار داشت: شهید مرادخانی در اسفندماه 94 به شهادت رسیدند که ایام فاطمیه بود. من 27 سال با وی زندگی مشترک داشتم. شهید مرادخانی سپاهی بود. در سن 16 سالگی بسیجی بود که وارد سپاه شد. او در عملیات های مختلف آن زمان شرکت داشت و همیشه در مرزها بود تا اینکه صحبت از رفتن به سوریه پیش آمد. خودش احساس کرد که باید به منطقه برود. او هنوز بازنشسته نشده بود و با اصرارهای فراوان به جنگ رفت. راهی که رفت باور و اعتقاد خودش بود.
شبیری، در ادامه عنوان کرد: بنده هر کاری که از دستم برمی آمد، برای آرامش همسرم انجام می دادم. وقتی به عملیات اعزام می شد، سعی می کردم از مشکلات زندگی به وی چیزی نگویم؛ حتی بیماری سخت فرزندانم را به وی اطلاع نمی دادم. دختر کوچکم را عمل کردیم و شهید مرادخانی تماس می گرفت و می گفت اتفاقی افتاده؛ خواب بد می بینم و نگران هستم و من در جواب می گفتم نه هیچ مشکلی نیست.
وی، در پاسخ به این سوال که چند فرزند از شهید به یادگار مانده است و فرزندان از پدر چگونه یاد می کنند، اظهار کرد: 2 دختر دارم. فرزندانم از پدرشان به عنوان پدری مهربان واسطوره مقاومت یاد می کنند. دامادهایم همچنین می گویند ما بعد از پدر تکیه گاهمان را از دست دادیم. او یک تکیه گاه کامل برای همه ما بود.
همسر شهید مرادخانی، درباره سوابق ورزشی وی گفت: شهید مرادخانی با اینکه شیمیایی بود و ریه هایش کاملاً مشکل داشت، همیشه به ورزشهایی از جمله پیاده روی و کوهنوردی می پرداخت.
برنامه یاد یاران، ویژه برنامه ایام نوروز، هر روز ساعت 13:30 به مدت 15 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان شد.

دسترسی سریع