همایش پیاده روی وزرای بهداشت کشورهای جهان در تهران

همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی صبح امروز با حضور وزرای بهداشت و ورزش و شهردار تهران و مدیر کل دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار شد.

1398/07/22
09:42

به گزارش رادیو ورزش، همایش پیاده روی با موضوع ایران فعال با حضور 22 وزیر بهداشت کشور‌های مدیترانه شرقی، وزیر ورزش و جوانان، وزیر بهداشت و شهردار تهران در مجموعه انقلاب برگزار شد.
در این رویداد بزرگ بین‌المللی که با حضور وزیر ورزش و جوانان در تهران و به میزبانی فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار شد؛ از دستاوردهای بین‌المللی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون در حوزه ورزش همگانی و فعالیت بدنی رونمایی شد.
در راستای اجرایی شدن این همایش، مردادماه سال جاری نشستی با موضوعیت همایش پیاده‌روی بهداشت جهانی با حضور دکتر افشین ملایی، سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی، دکتر جهانپور، نماینده وزارت بهداشت، دکتر رضا شجیع، سرپرست سازمان توسعه فعالیت بدنی و همچنین دکتر محسن باقریان سرپرست سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی در محل فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار شد.
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت بیان کرد: امروزه گرفتار چالش بیماری‌های غیرواگیر هستیم که نیازمند تغییر الگوی زندگی است و یکی از عوامل این تغییر ورزش همگانی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که خوشحالم نشست منطقه‌ای را با ورزش همگانی شروع کرده ایم، گفت: وزیر ورزش و شهردار تهران از حامیان ورزش همگانی هستند و ورزش قهرمانی هم از دل ورزش همگانی می‌روید.
در پایان این مراسم مدال افتخار آفرینی به دلیل توسعه ورزش های همگانی و سلامت از سوی وزارت ورزش و جوانان به وزیر بهداشت اهدا شد.

دسترسی سریع