سلطانی‌فر: ورزش همگانی می‌تواند محور توسعه استعدایابی باشد

وزیر ورزش و جوانان گفت: ورزش همگانی در اشکال مختلف می‌تواند محور توسعه برای استعدادیابی باشد.

1399/03/20
07:18

به گزارش رادیو ورزش و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در شورای ورزش همگانی کشور که پیش از ظهر امروز با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار شد، با بیان اینکه ورزش همگانی پیش از اینکه مقوله ورزشی باشد یک مقوله فرهنگی است، فرمایشات رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ایشان در سخنانی به ایجاد اشتیاق ورزش، روح ورزشکاری و ورزش خواهی در بین مردم تاکید کردند.
وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش های دستگاه های مختلف در 40 سال اخیر باعث شده که اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان 8 هزار، وزارت آموزش و پرورش3 هزار، وزارت کار و رفاه اجتماعی 20 هزار، بسیج و نیروهای مسلح هزار و دیگر دستگاه ها و نهادها از جمله شهرداریها و بخش های دانشگاهی، موقعیت مناسب را در سراسر کشور برای ورزش آحاد مختلف جامعه بوجود بیاورند.
وی ادامه داد: امروز در کشور به جایی رسیده ایم که اگر کسی اراده ای برای انجام ورزش داشته باشد به سهولت می تواند به این مهم مبادرت ورزد.
سلطانی فر نقش شورای ورزش همگانی کشور را مهم بر شمرد و توضیح داد: در کنار برنامه های اختصاصی ورزشی که همه دستگاه ها دارند، برنامه های جمعی را باید در همین شورا مورد بحث و بررسی قرار داد و تصمیم لازم را اتخاذ کرد.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه برنامه های پیاده روی، کوهپیمایی، دوچرخه سواری و دیگر همایش های ورزش همگانی در روزهای پایانی هفته هرچند که در فرهنگ سازی موثر است خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها ایجاد شور و شعف را به دنبال دارد اما مردم را باید به این باور برسانیم که در همه روزهای زندگی فعالیت و تحرک بدنی داشته باشند تا با ارتقا سطح سلامت زندگی بهتری داشته باشند.
سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: باورمان این است که ورزش همگانی در اشکال مختلف دانش آموزی، دانشگاهی، کارگری، بسیج و محلات علاوه بر نقش سلامت می تواند به عنوان محور توسعه برای استعدادیابی باشد.
وی به برنامه های این وزارتخانه در حوزه ورزش همگانی اشاره و جام خوشه چین ویژه روستائیان و عشایر و المپیاد استعدادهای برتر در محدوده سنی ١٢ تا ١٥ سال را نمونه ای از اقدامات صورت گرفته اعلام کرد.
مسعود سلطانی فر گفت: این دو رویداد علاوه براینکه در یک مقطع زمانی شور و نشاط را در بخش های مختلف کشور به وجود آورد بلکه زمینه شناسایی استعدادهای ورزشی را نیز مهیا کرد.
وی با تاکید بر تداوم برگزاری رویدادهای در این سطح توضیح داد که قرار است برای افزایش بهره وری این تعامل با آموزش و پرورش استمرار یابد.
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد که با برخورداری از یک نظام خوب و برنامه محور، توسعه ورزش همگانی و پیشرفت در ورزش قهرمانی محقق خواهد شد به طوریکه جامعه و ورزش هر دو از نتایج عمومی سازی ورزش منتفع می شوند.

دسترسی سریع