كاپیتان تیم ملی هندبال جوانان: باید از میزبانی حداکثر استفاده را ببریم

رضا شجاعی گفت: فیلم‌های مسابقات دو سال قبل رقبا را آنالیز می‌کنیم تا بتوانیم در این دوره بهتر از قبل حاضر شویم.

1399/06/26
13:39

به گزارش رادیو ورزش، کاپیتان تیم ملی هندبال جوانان در جمع خبرنگاران در خصوص آغاز اردوهای تیم ملی اظهار کرد: اردوی تیم ملی یک هفته‌ای است که شروع شده. باید خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا که هم اواخر اسفند به میزبانی ایران آغاز می‌شود آماده کنیم. مسابقات بسیار نزدیک است اما ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز آغاز اردوها را نمی‌داد، مسئولان فدراسیون و آقای پاکدل برای آغاز شدن اردوها تلاش زیادی کردند تا سرانجام مجوز برگزاری اردو گرفته شد. امیدواریم در مسابقات آسیا بتوانیم جواب تلاش فدراسیون را بدهیم.
وی در ادامه گفت: قبل از ورود به اردوی تیم ملی در شهرهای خود تست کرونا دادیم و جواب تست‌ها را نیز به فدراسیون تحویل داده‌ایم. از دکتر جهانی مسئول کمیته پزشکی فدراسیون مجوز حضور در اردو را گرفتیم. در حال حاضر هم با حفظ کامل پروتکل‌های بهداشتی تمرینات انجام می‌شود. قبل و بعد از تمرین ماسک داریم، اما حین تمرین نمی‌شود از ماسک استفاده کرد.
کاپیتان تیم ملی هندبال جوانان در خصوص شرایط اردوهای تیم ملی گفت: ما در 6 ماه تعطیلی اردوهای تیم ملی هم تمرین داشتیم. در فضای مجازی از مربیان برنامه می‌گرفتیم و تمریناتی که به ما می‌دادند را انجام می‌دادیم. در پایان هر هفته هم گزارش تمرینی خود را به مربیان ارسال می‌کردیم. اکنون هم شرایط تمرین خوب است و بازیکنان با یک آمادگی نسبی به اردو آمده‌اند و باید روی هماهنگی و تاکتیک‌ها بیشتر کار کنیم.
وی در خصوص شناخت از رقبای خود در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: دو سال قبل در مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان اردن به مقام پنجم رسیدیم. مربیان ما فیلم‌های رقبا در آن مسابقات را آنالیز می‌کنند تا بتوانیم در این دوره بهتر از قبل حاضر شویم و به نتیجه خوبی دست یابیم. باید بتوانیم به امید خدا از میزبانی مسابقات حداکثر استفاده را ببریم.
شجاعی در خصوص سرمربی تیم ملی هندبال جوانان نیز گفت: آقای ظهرابی مربی خوبی است. کاپیتان تیم ملی هندبال بوده و در حال حاضر تجربیات خود را در اختیار ما قرار می‌دهد. کادر خوبی داریم و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

دسترسی سریع