اجرای بیش از 1400 برنامه ورزشی در هفته تربیت بدنی

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی به برنامه های این حوزه در هفته تربیت بدنی پرداخت و از انجام بیش از 1400 برنامه توسط فدراسیون ها در هفته تربیت بدنی خبر داد.

1399/07/23
13:33

به گزارش رادیو ورزش، عبدالحمید احمدی در آستانه هفته تربیت بدنی به خبرنگاران گفت: شعار هفته تربیت بدنی، ایران همدل و ایران فعال است که این شعار با توجه به شرایط کرونا انتخاب شد و تلاش کردیم در این شعار موضوع هم دلی را مورد توجه قرار دهیم.
وی افزود: برای این هفته که از ٢6 مهر آغاز می شود تلاش کردیم در هر روز با توجه به نامگذاری رویکرد ها عناوینی را مشخص کردیم.
معاون وزیر ورزش خاطرنشان کرد: در این هفته وزارت خانه های بهداشت و تعاون و کار و رفاه اجتماعی شهرداری ها و سایر دستگاه ها در کنار وزارت همراهی می کنند.
احمدی اضافه کرد: برنامه های متنوعی چه به صورت میدانی و مجازی در پیش داریم و براساس استعلام از 31 استان بیش از 7000 برنامه با تاکید به رعایت دستورالعمل ها و به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.
احمدی تصریح کرد: بیش از 1400 برنامه توسط فدراسیون ها تعریف شده است که به دو شیوه میدانی و مجازی برگزار خواهد شد.
بررسی کنترل چاقی ١4 میلیون دانش اموز
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی گفت: یکی از مهمترین طرح ها کنترل چاقی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش در هفته تربیت بدنی آغاز و تا پایان سال ادامه دارد. در این طرح وضعیت وزن بیش از ١4 میلیون دانش‌آموز بررسی می شود.
احمدی اظهار کرد: طرح ابتکاری داور و مربی یار برای دانش آموزان نیز در هفته تربیت بدنی برگزار می شود.
وی گفت: در حوزه ورزش کارگری پویش دوشنبه های کار در کارخانه‌ها برگزار می شود که سعی داریم دوشنبه هفته آینده 28 مهر این برنامه را به صورت نمادین در یکی از فدراسیونها اجرایی کنیم.
وی درباره ورزش دانشجویی در هفته تربیت بدنی نیز گفت: برنامه های آموزشی در ترویج ورزش و مقابله با کرونا برگزار می شود.
معاون وزیر ورزش اضافه کرد: در حوزه ورزش زورخانه‌ای نیز برنامه های متنوعی داریم. در هفته اول تربیت مصادف با شهادت امام رضا است که در این روز با مشارکت سازمان بسیج ورزشکاران دیدار و تجلیل از خانواده‌ های شهدای ورزشکاران را خواهیم داشت.
افتتاح بیش از 1000 خانه ورزش روستایی
وی گفت: تا پایان امسال 1150 خانه ورزش افتتاح می شود که از بین آن بیش از 4٠٠ خانه ورزش روستایی در هفته تربیت بدنی گشایش می یابد که در مجموع شمار خانه های ورزشی تا نیمه اول سال 1400 به پنج هزار خانه ورزش روستایی و تا پایان دولت تدبیر به 7500 خانه ورزش روستایی خواهد رسید.
معاون وزیر ورزش ادامه داد: افتتاح 129 پروژه شهری و روستایی در هفته تربیت بدنی از دیگر برنامه های پیش رو است که از این تعداد، 41 پروژه طرح ورزشی شهری و ٨٨ طرح روستایی است که در هفته تربیت بدنی افتتاح و به بهره برداری می رسد.
طرح شمس و شکوه
احمدی از طرح شکوه شبکه کمیته ورزش همگانی فدراسیون های ورزشی خبر داد که این فدراسیون ها از طریق شبکه آبی مشارکت توسعه ورزش همگانی پررنگ تر خواهد شد و می تواند به تقویت ورزش همگانی کمک کند.
وی همچنین به طرح شمس اشاره کرد که برای توسعه ورزش همگانی از طریق بکارگیری از ظرفیت های سمن ها یا سازمان های مردم نهاد صورت خواهد گرفت.
معاون وزیر ورزش گفت: طرح پیاده روی رییسان فدراسیون های ورزشی در تهران و هیات های استانی در استانها در هفته تربیت بدنی اجرا می شود که این طرح در تهران سه شنبه 29 مهر در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار خواهد شد.
برنامه‌های هفته تربیت بدنی با مجوز ستاد مقابله با کرونا
احمدی درباره برنامه های ورزشی در هفته تربیت بدنی در شرایط کنونی کرونا اظهار کرد: این برنامه ها با مجوز ستاد مقابله با کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و هیچ مشکلی برای برگزاری برنامه های پیش بینی شده در هفته تربیت بدنی نداریم.
احمدی تاکید کرد: اگر ما ورزش را به خاطر بیماری کرونا تعطیل کنیم مردم را از سلامتی و نشاط روحی دور خواهیم کرد. ورزش با رعایت کرونا و بویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تعطیل نیست و تعطیل نخواهد شد. با ادامه این روند ما به سلامتی و نشاط مردم کمک می کنیم.
وی در پایان درباره اعتبار هفته تربیت بدنی افزود: ما بودجه لازم را از محل ٢٧ صدم درصد و بودجه جاری وزارت به هیات های استانی و فدراسیون های ورزشی بودجه تخصیص دادیم تا مشکلی برای اجرای برنامه های هفته ترییت بدنی نداشته باشند.

دسترسی سریع