تاکید سلطانی‌فر بر برنامه‌ریزی توسعه‌ای در فدراسیون فوتبال

وزیر ورزش و جوانان در نخستین دیدار با رییس جدید فدراسیون فوتبال، برنامه‌ریزی توسعه‌ای با هدف ارتقای جایگاه فوتبال ایران در آسیا و جهان را مورد تاکید قرار داد.

1399/12/13
08:28

به گزارش رادیو ورزش، در این دیدار مسعود سلطانی‌فر با اشاره به هواداران میلیونی فوتبال در کشور، برنامه‌ریزی توسعه‌ای در دو بخش ملی و بین‌المللی با هدف ارتقای جایگاه فوتبال ایران در آسیا و جهان را مورد توجه قرار داد.
وی در ادامه این دیدار بر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در زمینه شناسایی، استعدادیابی و توجه به رده‌های سنی پایه، هماهنگی و برنامه‌ریزی برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات لیگ برتر، و سایر رده‌های سنی و لیگ فوتبال و فوتسال در دو بخش زنان و مردان تاکید کرد.
همچنین در این نشست سلطانی فر با اشاره به هدف‌گذاری و نحوه تامین منابع مالی در راستای پشتیبانی از فوتبال کشور، به تبیین مواردی در خصوص آماده‌سازی تیم‌ ملی برای شرکت در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر پرداخت.
برنامه‌ریزی و حمایت از باشگاه‌های شرکت کننده ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست وزیر ورزش و جوانان و رئیس جدید فدراسیون فوتبال بود.
سلطانی‌فر در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای شهاب‌الدین عزیزی خادم و فدراسیون فوتبال، خواستار تعامل گسترده فدراسیون فوتبال با همه عوامل برگزاری مسابقات شد.
در این نشست عزیزی خادم رئیس جدید فدراسیون فوتبال با قدردانی از سلطانی‌فر و مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش بابت تلاش در راستای تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال در فیفا اظهار داشت: تمام تلاش خود را برای پیشرفت فوتبال ایران در میادین داخلی و خارجی خواهم کرد و از نقطه نظرات کارشناسی اهالی فوتبال بهره خواهم گرفت.
مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، روز یکشنبه در سالن اجلاس سران و با حضور «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا، نماینده سازمان بازرسی و اعضای مجمع برگزار شد. نماینده فیفا هم به صورت آنلاین بر روند رای گیری نظارت داشت.
در بخش ریاست و در رای گیری‌نخست، «شهاب‌الدین عزیزی‌خادم» با 35 رای و «کیومرث هاشمی» با 24 رای به دور دوم رسیدند. «مصطفی آجورلو» 18 رای و «علی کریمی» 9 رای کسب کرده و پس از اینکه به دور دوم نرسیدند، محل رای گیری را ترک کردند.
در رای‌گیری دور دوم، عزیزی‌خادم 49 رای کسب کرد و سکان هدایت فدراسیون فوتبال را برعهده گرفت. هاشمی نیز 38 رای کسب کرد.

دسترسی سریع