همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

جلالی: قوانین تمام راه‌های درآمدزایی برای فوتبال را بسته است

مجید جلالی مربی و پیشكسوت فوتبال در گفتگو با برنامه همیشه با ورزش از ساختار نقل و انتقالات بازیكنان فوتبال گفت.

1401/04/14
08:39

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید جلالی مربی و پیشكسوت فوتبال در گفتگو با برنامه همیشه با ورزش رادیو ورزش درباره ضعف ساختار مالی باشگاه‌ها و راه حل آن گفت: ابتدا باید سازوكاری تهیه شود كه سود و زیان باشگاه‌ها مشخص و آخرفصل تراز مالی بررسی و مدیری كه تراز منفی دارد بركنار شود.

وی ادامه داد: چون ما برای حساب و كتاب مالی قانونی نداریم مدیری كه ضرر بدهد عین خیالش نیست و من همین خاطره را در یك باشگاه بزرگ دارم كه موقع نقل و انتقال؛ مدیر باشگاه بدلیل شرایط مالی؛ نمیتوانست یك بازیكن را جذب كند اما از داخل همان باشگاه افرادی به وی گفتند باشگاه كه بدهكار است شما این بازیكن را بگیر بدهی باشگاه می‌ماند برای مدیر بعدی و او باید پرداخت كند و ما الان باید فقط به قهرمانی تیم‌ فكر كنیم.

جلالی در ادامه اظهار داشت: تنها راه و سازوكار نیز همین‌ می‌باشد و چون‌ متاسفانه جامعه ما یك جامعه آینده نگر نمی‌باشد و علیرغم 36 هزار مدرسه فوتبال چرخه تولید بازیكن خوب نیز كم است بنابراین برای بازیكن خوب پولهای كلان خرج‌ میشود و تنها راه جلوگیری از این مورد همان تراز مالی است كه باید انجام شود.


جلالی درباره نقش دیگر ارگان‌ها گفت: مجلس؛ فدراسیون و همه ارگانها باید ورود كنند و باشگاه‌ها را مجاب كنند كه این تراز مالی را انجام دهند.

وی در پایان درباره عدم خصوصی شدن باشگاه‌ها گفت: اگر‌ بخش خصوصی بخواهد وارد شود قطعا با معیار اقتصادی وارد می‌شود و دنبال سود خود است اما قوانین از حق پخش تا تبلیغات؛ تمام راههای درآمد زا برای فوتبال را بسته است.

برنامه همیشه با ورزش شنبه تا پنجشنبه ساعت 18:30 از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
همیشه با ورزش