همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

صدقی تشریح كرد؛ دستاوردهای ویژه ووشو و كوراش در عرصه بین‌الملل

رئیس فدراسیون ووشو و كوراش از عوامل موفقیت این فدراسیون در عرصه‌های بین‌المللی گفت.

1402/04/26
09:57

یكی از فدراسیونهای موفق ما كه طی چند سال اخیر كارنامه خوبی از آن به ویژه در بازیهای آسیایی دیدیم فدراسیون ووشو است.

امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو و كوراش در گفت‌وگو با برنامه همیشه با ورزش رادیو ورزش در خصوص وضعیت تیمهای اعزامی به هانگژو در فاصله 70 روز مانده تا این رقابتها گفت: فدراسیون ووشو با بیست ورزشكار بیشترین تعداد اعزامی را به این مسابقات دارد. 4 نفر در ساندای آقایان، 2 نفر در ساندای بانوان، در مجموع 7 تالوكار خانم و آقا، در كوراش 4 خانم در دو وزن و 3 نماینده آقا خواهیم‌ داشت.

صدیقی اظهار كرد: با توجه به شرایط كرونا و كمبود مسابقات رقابتهای جدی با سایر كشورها خواهیم‌ داشت. اردوهای ووشو از خرداد آغاز شد، اما در بخش كوراش ورزشكاران از ابتدای سال مشغول اردو هستند. زیرا مسابقات قهرمانی آسیا را در اردیبهشت پشت سر گذاشتیم كه اعضای تیم توانستند نتایج خوبی بگیرند. هفته آینده تعدادی از ووشوكاران ما به یونیورسیاد اعزام می‌شوند و امیدواریم تلاشهایشان نتیجه‌بخش باشد و مدالهای خوشرنگی را كسب كنند.

وی ادامه داد: دختران ووشوی ما در اصفهان و چین حضور دارند. پس از بازگشت به تهران در هفته اول مرداد به چین می‌روند و ادامه تمریناتشان در تهران خواهد‌ بود. آنها شهریور به مسابقات اعزام می‌شوند. در بخش كوراش نیز دختران ما اردوی 17 روزه قرقیزستان را پشت سر‌گذاشتند. این كمپ بین المللی بود كه از طرف فدراسیون جهانی برگزار شد. در تلاش هستیم با یك مربی ازبك بسیار خوشنام تیم كوراش را تقویت كنیم. تا در این فرصت باقیمانده بهترین آمادگی صورت گیرد.

صدیقی در زمینه استعدادیابی این رشته در كشورمان كه اخیرا علاقمندان زیادی را به خود جذب كرده توضیح داد: ما در 375 شهرستان هیئت ووشو فعال داریم و نزدیك به 200هزار نفر در ووشو فعال هستند. خانواده‌ها همیشه پشتوانه خوبی برای فرزندانشان بودند. برنامه‌ریزی خوب فدراسیون ووشو نیز با برگزاری فستیوالها برای شناسایی استعدادها صورت گرفت.

رئیس فدراسیون ووشو تصریح كرد: فدراسیون ووشو ایران تنها فدراسیونی است كه موفق شده سامانه ای را معرفی كند كه استعدادیابی ووشو در آن صورت می‌گیرد. تمام دانش سیستم استعدادیابی آن حاصل تلاش و ارزیابی‌هایی است كه در چند سال گذشته بروی اعضای تیمهای ملی صورت گرفته‌است. این ابزاری است كه در اختیار مربیان قرار گرفته تا بتوانند بر اساس شاخصهای ارزیابی، ورزشكاران ممتاز را معرفی كنند.

صدیقی اظهار كرد: نونهالان ما از رده‌های خیلی پایین در این رشته شركت می‌كنند تا به اردوهای تیم ملی برسند و در رده‌های مختلف به رقابت بپردازند. ما سال گذشته موفق شدیم در رقابتهای قهرمانی جهان و در گروه‌های سنی با اختلاف و اقتدار رتبه اول جهان را بدست بیاوریم.

وی درباره كسب كرسی‌های بین المللی در این رشته گفت: این موضوع برای ووشو اهمیت دارد. زیرا كرسی برای كشورمان ارزشمند است كه بتواند تاثیرگذار باشد. دكتر علی‌نژاد سالها به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی حضور دارد و به عنوان نائب رئیس فدراسیون ووشو آسیا است. امسال انتخابات فدراسیون جهانی و آسیایی ووشو است و امیدواریم او در همین كرسی‌ها باقی بماند و به نقش حمایتی خود ادامه بدهد علاوه بر این در كمیته فنی فدراسیون جهانی و آسیا نمایندگان خوبی همچون پورغلامی‌نژاد و شیرابی داریم. ما در بسیاری از كمیسیون‌های ورزشی (مثل ریاست كمیته پزشكی فدراسیون جهانی و آسیایی توسط دكتر لشگری و من نیز در كمیسیون توسعه) حضور داریم. این دست‌آورد حاصل تلاش طولانی است.

صدیقی ادامه داد: این موضوع در كوراش هم صدق می‌كند. رضا نصیرنژاد تنها ایرانی است كه سمت دبیركل فدراسیون جهانی كوراش را در میان تمام فدراسیون‌های بین المللی دارد و همینطور رئیس انجمن كوراش ایران است. خسرویار در كمیته فنی و من نیز در هیئت رئیسه فدراسیون آسیا مشغول فعالیت هستیم. این باعث شده ایران نقش پررنگی در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها داشته باشد. ما توانستیم موضوع حجاب را در مسابقات و مقررات بین المللی بیاوریم و دختران ما با قدرت در میادین بین‌المللی حاضر می‌شوند.

برنامه همیشه با ورزش یكشنبه 25 تیر با اجرای شهرام بابانوروزی و كارشناسی خسرو والی‌زاده به روی آنتن رفت. این برنامه شنبه تا پنجشنبه ساعت 19 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
همیشه با ورزش