همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

گفتگوی رادیو ورزش با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان؛ نظام بودجه ریزی نامناسب، مسئله اصلی مدیریت منابع در ورزش

برنامه "همیشه با ورزش" یکشنبه 2 شهریور، میزبان دکتر ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان بود.

1399/06/03
09:30

به گزارش رادیو ورزش؛‌ دکتر ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، در پاسخ به این سوال که از آبان سال 96 که در این بخش قبول مسئولیت کردید، آیا تغییرات یا اصلاحاتی را در روند کاری این معاونت انجام داده اید، بیان کرد: بخشی از فعالیت هایی که در حوزه معاونت ما تعریف می شود، عملیاتی است که در قالب قوانین و مقررات الزام آور است. بخشی از فعالیت ها در مدت گذشته انجام شده بود و بخشی باقی مانده بود که ما آن الزامات را رعایت کردیم.
وی که با برنامه "همیشه با ورزش" رادیو ورزش گفتگو می کرد در ادامه بیان داشت: الزامات برمی گردد به نظام های ساختاری و اداری که باید به روز شود؛ به طور مثال ساختار وزارت ورزش و جوانان در مدت یک برنامه باید طبق قانون اصلاح می شده که این اتفاق نیافتاده بود. در سال 97 ساختار وزارت ورزش و جوانان را به روز کردیم و الزامات مربوط به پست ها اصلاح شد. در سال 98 نیز به اصلاح ساختار ادارات کل ورزش و جوانان استان ها پرداختیم.
دکتر فرامرزیان، همچنین افزود: دیگر اقدامات در ارتباط با ساماندهی نحوه توزیع منابع به فدارسیون ها، اخذ گزارش، عملیات مالی فدراسیون ها و فعالیت های مالی ادارات کل بوده که ما در ابتدا وضعیت موجودمان را بررسی کردیم؛ اینکه چه الزاماتی را باید رعایت کنیم و در چه مواردی این اتفاقات به درستی انجام نشده یا با تأخیر صورت گرفته است؛ سپس به ترتیب بر اساس مسیری که برای خودمان ترسیم کردیم در مدت یک سال و نیم تا 2 سال گذشته به مرور ساماندهی مالی را در مدل مدیریت و برنامه ریزی برای فدراسیون ها و در نحوه عملکردش برای ادارات کل استانی فراهم آوردیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان به معضل اصلی ورزش در مدیریت منابع اشاره کرد و گفت: مسئله اصلی ورزش در مدیریت منابع، نظام بودجه ریزی نامناسب در ورزش است. امیدوارم یک روزی فکری به حال این موضوع شود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
برنامه همیشه با ورزش امروز با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی مازیار مهرانی روی آنتن رفت. این برنامه شنبه تا پنج شنبه ساعت 18:30 به مدت 120 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش