همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

معاون آموزش و پرورش در گفتگو با رادیو ورزش؛ لزوم تشکیل شورای عالی ورزش بعد از 15 سال تعطیلی

برنامه "همیشه با ورزش" یکشنبه 25 آبان در گفتگو با مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش به موضوع شورای عالی ورزش و نیازهای آن اختصاص داشت.

1399/08/26
09:58

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در خصوص شورای عالی ورزش و اهمیت تشکیل آن به برنامه "همیشه با ورزش" رادیو ورزش گفت: من فکر می کنم به لحاظ ماهیت ورزش ما در کشور چنین شورایی نیاز است. در قانون سازمان تربیت بدنی هم که در سال 1348 نوشته شد و در 1350 به تصویب رسید، سازمان تربیت بدنی با جمع محدودتری این وظیفه را برعهده داشت که بتواند انسجامی ایجاد کند.
حال که ورزش قانون کشور ابلاغ شده و این شورا جایگاه خاصی در ورزش کشور دارد، این الزام وجود دارد که شورا هر چه زودتر تشکیل شود؛ البته شرط تشکیل شورا این است که نباید دنبال تصویب آیین نامه و برنامه های مختلف باشد. وقتی از بزرگان برای تشکیل شورا به سختی وقت گرفته می شود و یکباره اعلام می شود هفته آینده جلسه آینده شورا تشکیل می شود، اگر دبیرخانه فعالی نداشته باشد، مسائل دم دستی برای تصویب می آید و جهشی در ورزش کشور ایجاد نمی شود.
وی عنوان کرد: پیشنهاد بنده این است که یک دبیرخانه دائمی با کارشناسان برجسته و کمیته های کاری بین بخشی شکل بگیرد که اگر شورای عالی ورزش کشور سالی یکبار تشکیل می شود، کمیته گزارشی از مصوبات قبلی و روندهای گذشته را به استحضار اعضای شورا برساند و کارهای فاخر و پیشبرنده برای شورا آماده کند تا هم افزایی و همسویی برای ورزش کشور ایجاد شود. وضعیت کنونی ایجاد می کند که کنار هم و هماهنگ باشیم و تقسیم کار ملی ایجاد کنیم.
معاون آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: به نظرم اکنون خوب است که بعد از تعطیلی 15 ساله شورا تشکیل شود. مخصوصاً در حال حاضر که برنامه هفتم در مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود و یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این شورا دیده شده، شاید اولین گامی که بتوان برداشت تأثیر در لایحه قانون برنامه هفتم است.
شما مخاطب محترم می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده ادامه این گفتگو باشید.
برنامه همیشه با ورزش امروز با اجرای درخشنده و کارشناسی مازیار مهرانی روی آنتن رفت. این برنامه شنبه تا پنج شنبه ساعت 18:30 به مدت 120 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش