همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

کفاشیان: فدراسیون را مستقل نکنند، مطمئناً تعلیق می شویم

برنامه "همیشه با ورزش" یکشنبه 16 آذر با علی کفاشیان، سرپرست فدراسیون فوتبال درباره اساسنامه جدید فدراسیون گفتگویی انجام داد.

1399/09/17
09:57

به گزارش رادیو ورزش؛ علی کفاشیان، سرپرست فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره اساسنامه تأیید شده چیست و آیا ابهاماتی در آن وجود دارد، به رادیو ورزش گفت: اساسنامه جدید تقریباً مثل همان اساسنامه قبلی است که در سال 86 تصویب شد. بحث بسیار مهم آن همان بخش اول است که فدراسیون باید یک نهاد مستقل غیردولتی باشد و در سال 86 هم این بند وجود داشت. اگر مسائل و ابهامات جزئی در اساسنامه وجود داشته باشد، زیاد حائز اهمیت نیست و در سرنوشت فوتبال ما تأثیری ندارد. بنابراین لازم بود که تصویب شود؛ انتخابات صورت بگیرد، مدیران فدراسیون شناخته شوند و کار را دست بگیرند.
وی ادامه داد: به سرعت سال دیگر می رسد و بندی که فیفا به عهده فدراسیون و مدیریت جدید گذاشته که فدراسیون را به معنای واقعی مستقل کند، باید انجام شود. پس از تصویب آن، می توانند اشکالات موردی هم که وجود دارد را در اساسنامه بگنجانند و برای این کار یک سال وقت هست.
سرپرست فدراسیون فوتبال، در پاسخ به این سوال که اگر دولت و مجلس لزوماً‌ با قواعد امروزی که منجر به تصویب اساسنامه شده، هم نظر نباشند، آن وقت چه اتفاقی می افتد، تصریح کرد: در آن صورت تعلیق می شود. با این دقتی که FIFA و AFC دارند و در جریان همه جزئیات هستند، در این صورت شک نکنید که تعلیق صورت می گیرد. به نظر من هیچ مشکلی وجود ندارد. به نفع فدراسیون، کشور و همه هست که مستقل شود؛ حتی فدراسیون های دیگر هم می توانند از این قانون استفاده کرده و فدراسیون را یک نهاد مستقل غیردولتی کنند.
کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است که در ظاهر فدراسیون یک نهاد مستقل شود؛ اما در عمل این اتفاق رخ ندهد، اظهار داشت: خیر؛ خداروشکر آنقدر گزارشات قوی از ایران بیرون می رود! همه مفسران خارج از کشور نشسته اند و از اینجا بهتر از ما خبر دارند. مثل آن نیست که به خاطر تغییرات مدیریتی با ما کار نداشته باشند. به نظر من این مسئله قابل گذشت نیست. دوستان هیأت رئیسه گفتند وزیر ورزش قول داده که به محض برگزاری انتخابات، مصوبه را به دولت و سپس به مجلس ببرند.
برنامه همیشه با ورزش امروز با اجرای درخشنده و کارشناسی مازیار مهرانی روی آنتن رفت. این برنامه شنبه تا پنج شنبه ساعت 18:30 به مدت 120 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش