گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

دكترهمایی: خانواده ها باید فرزندان را به برنامه ریزی تشویق كنند

برنامه گلخونه رادیو ورزش به بحث برنامه ریزی فرزندان پرداخت.

1401/03/29
11:16

به گزارش رادیو ورزش؛ برنامه گلخونه رادیو ورزش طی گفتگوی تلفنی با دكتر همایی روانشناس و از اساتید دانشگاه به بحث برنامه ریزی فرزندان و بخصوص ورزشكاران پرداخت.

دكتر همایی در خصوص تعریف برنامه ریزی بلند مدت و كوتاه مدت گفت:برنامه ریزی بلند مدت به نوعی از برنامه ریزی اطلاق می‌شود كه مدت زمان آن برای رسیدن به هدف و نتیجه مورد نظر 3 ماه و یا بیشتر باشد. هرچقدر این مدت زمان طولانی تر باشد، به طور یقین برنامه ریزی دارای گستردگی بیشتری خواهد بود و باید از چشم انداز های مختلفی مورد بررسی قرار بگیرد؛ از سوی دیگر هم ممكن است افراد مختلفی در به ثمر رساندن آن دخیل باشند. انجام این گونه برنامه ریزی ها باید دقت و توجه بیشتری نسبت به برنامه ریزی های كوتاه مدت به خرج داد. به این دلیل كه اگر یك برنامه ریزی بلند مدت با شكست مواجه شود، می تواند هزینه های بسیار سنگین و مهمتر از آن وقت و عمر افراد را به هدر دهد. به همین علت برنامه‌ریزی‌ها باید به بهترین شكل ممكن و زیر نظر افرادی كه تخصص كافی و لازم را دارند انجام شوند تا از عواقب بعدی و احتمالی آن جلوگیری شود.

دكتر همایی ادامه داد : پدرومادر نقش مهمی در یاددهی توان برنامه ریزی به فرزندان خود دارند و این اصل را باید فراموش نكنند كه هرچقدر فرزند خود را در بحث برنامه ریزی حمایت كنند نتیجه بهتری میگیرند.

روانشناس برنامه گلخونه در پایان از یك راهكار عملی نیز گفت كه افراد میتوانند با تمرین استفاده از دو طرف مغز بصورت همزمان بدین صورت كه دست راست و پای چپ را حركت دهیم و برعكس ؛ میتوانیم توان ذهنی را در برنامه ریزی تقویت كنیم.


برنامه گلخونه رادیو ورزش شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 روی موج اف ام‌ردیف 92‌مگاهرتز پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گل خونه