گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

كاظمی‌پور مطرح كرد؛ پیگیری عدالت محوری در تخصیص ساعت سالن‌های ورزشی بین بانوان و آقایان

برنامه گلخونه امروز(1 آبان) میزبان مریم كاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان بود.

1401/08/01
13:07

مریم كاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با برنامه گلخونه رادیو ورزش با تبریك هفته تربیت بدنی اظهار كرد: امروز به نام توسعه ورزش بانوان نامگذاری شده است. باعث افتخار است كه چراغ المپیك كشور توسط هانیه رستمیان با كسب سهمیه در تیراندازی روشن شد.

كاظمی پور درباره برنامه‌های وزارت ورزش در راستای ترویج و توسعه ورزش بانوان گفت: طرح‌های ملی را كه موفق به مشاركت و اجرا شده‌اند را رصد كردیم. در بعضی برنامه‌ها تغییرات محتوایی با هم‌افزایی دستگاه‌های مسئول ایجاد كردیم.

وی افزود: یكی از آن برنامه‌ها طرح پایش و ارتقای تندرستی زنان از منظر فعالیت بدنی و آمادگی جسمانی بود. فقر حركتی و كم‌تحركی چالش بزرگی است كه در این طرح مورد هدف است. این طرح با همكاری سه فدراسیون پزشكی ورزشی، آمادگی جسمانی و روستایی و عشائری رقم خواهد خورد.

كاظمی پور تصریح كرد: در بوستان های كل كشور میز ورزش راه اندازی خواهد شد و به ارتقای سواد بدنی و وضعیت موجود بدن بانوان كمك خواهد كرد. كسانی كه اوقات فراغت را به بوستان‌ها آمدند به شناخت شاخص های آمادگی جسمانی و ساختار قامتی ترغیب می‌كنیم.

معاون توسعه ورزش بانوان در مورد طرحی برای روستائیان گفت: طرح ایجاد پایگاه های قهرمانی در دبیرستان های شبانه روزی كشور را در تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش در هفته گذشته امضا كردیم. در این پایگاه سفیران ورزش و سلامتی را پرورش خواهیم داد و پتانسیل قوی در شناخت استعدادهای ورزشی دارد. ارتقای فنی معلمان ورزش را نیز در كنار این طرح پیگیری می‌كنیم.

كاظمی پور در خصوص فرهنگ‌سازی ورزش بانوان گفت: در كار فرهنگی دنبال دو موضوع هستیم بخش اول فرهنگ ورزش را نهادینه كنیم و ورزش در سبد خانواده قرار گیرد. بخش دوم ورزش فرهنگی است، ارزش های فرهنگی كه به آن معتقد هستیم با ایجاد فضای خاص ارتقا دهیم.

وی افزود: بازنگری اختصاصی در ساعت مجموعه‌های ورزشی كه بانوان می‌توانند استفاده كنند. به طور نمونه در خیلی سالن ها ساعت صبح تا ظهر برای بانوان در نظر گرفته شده بود. ابلاغ كردیم سالن های ورزشی در تمام ساعات روز عدالت محور بین بانوان و آقایان تقسیم بندی بشوند.

برنامه گلخونه هر روز ساعت 10:00 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گل خونه