گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 60دقیقه

كارشناس حركات اصلاحی در گفتگو با رادیو ورزش: چند حرکت ورزشی برای رفع خستگی کارمندان

برنامه "گلخونه" شنبه 20 اردیبهشت با حضور اسماعیل خرسنددل ، مربی و کارشناس حرکات اصلاحی به ارائه چند حرکت ورزشی برای رفع خستگی کارمندان پرداخت.

1399/02/20
12:58

به گزارش رادیو ورزش؛ اسماعیل خرسنددل ، مربی و کارشناس حرکات اصلاحی در گفتگو با رادیو ورزش به ارائه چند حرکت ورزشی برای بهبود ساختار قامتی و سلامتی کارمندان در محیط کار پرداخت.
این تمرینات به شرح ذیل آورده شده اند:
1-در قسمت جلوی صندلی بنشینید؛ پنجه دستها را روی شانه های خود بگذارید. با دستهای خود چند چرخش دورانی در هر دو جهت بدهید. دقت کنید در انجام این حرکت صاف و کشیده نشسته باشید.
2-در حالی که به همان شکل تمرین شماره یک قرار گرفته اید و پاهای خود را محکم بروی زمین نگه داشته اید؛ بالا تنه خود را آرام به طرفین خم کنید تا عضلات مورب شکمی شما تقویت شوند. شما می توانید هنگام خم شدن لحظاتی مکث کنید.
3-بروی صندلی که کمی از میز کارتان فاصله دارد بنشینید. دستها را بطور موازی و مستقیم به جلو بکشید و عضلات پشت کتف را کاملا صاف و بدون گردی پشت نگه دارید. پای راست خود را که خم شده به آرامی بالا بیاورید و به شکم نزدیک کنید و سپس روی زمین بگذارید. این تمرین را با تعویض پاها چندین بار اجرا نمائید.
4-بروی صندلی خود بنشینید. دستها را از طرفین باز کنید. از کمر خم شوید بطوری که عضلات سینه ای به ران پای شما نزدیک شود. سپس پنجه دستها را از زیر پاها عبور دهید. چند ثانیه مکث کنید و دوباره به حالت اول برگردید. سر را به عقب بکشید. سقف اتاق را ببینید و عضلات پشت خود را صاف نگه دارید. چندین مرتبه این تمرین را اجرا نمائید.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "گلخونه" رادیو ورزش که به توضیح درباره ورزش مناسب برای کارمندان می پردازد؛ باشید.
برنامه "گلخونه" با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حرکتی در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش با اجرای اختر زورقچیان و شهریار شهریاری تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه "گلخونه" پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
گل خونه