گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 60دقیقه

اثرات مثبت ورزش بر اعضای خانواده

در برنامه "گلخونه" یکشنبه 18 خرداد، اسماعیل خرسندل، کارشناس حرکات اصلاحی، درباره اثرات ورزش خانوادگی و نحوه اصلاح گودی پشت نکاتی را بیان کرد.

1399/03/18
11:43

به گزارش رادیو ورزش؛ اسماعیل خرسندل، کارشناس حرکات اصلاحی، در ارتباط با ورزش خانوادگی و اثرات مثبتی که بر روی اعضای خانواده می گذارد، اظهار داشت: در این روزها کرونا گریبانگیر همه ما شده و باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم، خوب است که یکی از اعضای خانواده به عنوان راهنما یک سری حرکات ورزشی را اجرا کند و دیگر اعضای خانواده هم با تبعیت از او به ورزش بپردازند. این مسئله باعث ایجاد حس همکاری و نهادینه شدن ورزش در بین خردسالان می شود.
وی در خصوص عارضه پشت گود و نحوه رفع آن عنوان کرد: یکی از حرکات بسیار ساده و مهم در انتهای برنامه های ورزشی این است که از یک زیرانداز استفاده کنیم و در حالتیکه کف دست و زانوهایمان روی زمین قرار دارد، عضلات پشتی را کاملاً گرد کنیم و بالا بیاوریم؛ سر را به پایین ببریم؛ چانه مان را به سینه مان نزدیک کرده و یک قوس را در بالای عضلات پشتی خودمان ایجاد کنیم. حدود 6 تا 8 ثانیه در این حالت بمانیم.
شما مخاطب محترم می توانید از طریق فایل صوتی پیوست ادامه صحبت های این کارشناس حرکات اصلاحی را شنونده باشید.
برنامه "گلخونه" امروز با اجرای شهریاری و زورقچیان روی آنتن رفت. این برنامه با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حرکتی در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه "گلخونه" پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
گل خونه