گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 60دقیقه

تمریناتی برای افزایش آمادگی قلبی و هماهنگی عصب و عضله

برنامه "گلخونه" سه شنبه 20 خرداد، در گفتگو با اسماعیل خرسندل، کارشناس حرکات اصلاحی به ارائه تمرینات ورزشی پرداخت.

1399/03/20
11:39

به گزارش رادیو ورزش؛ اسماعیل خرسندل، کارشناس حرکات اصلاحی، در ارتباط با نقش ورزش های گروهی در شخصیت اجتماعی افراد گفت: نقش ورزش های گروهی در اجتماعی شدن افراد گوشه گیر بسیار مهم است و اینگونه افراد با حضور در ورزش های گروهی خیلی سریع به اجتماع بازمی گردند.
وی، به ارائه حرکت ورزشی دیگر پرداخت و گفت: وقتی می خواهیم یک ورزش کامل داشته باشیم، طبیعتاً ‌باید پیاده روی سریع یا نرم دویدن را در ابتدای برنامه ورزشی مان بگذاریم. زمانیکه امکان دویدن برایمان فراهم نیست، مخصوصاً‌ در این ایام کرونایی، می توان از یک سری حرکات ایروبیک استفاده کرد.
خرسندل ادامه داد: در حالت صاف می ایستیم و دستانمان را از طرفین باز نگه می داریم. آرام دستها را به سمت بالای سر می بریم و پای راست را به عقب می بریم؛ دوباره که دست ها را باز کردیم، پای راست را سر جای خودش می گذاریم. با شماره 2 که دست ها به سمت بالای سر هدایت شد، پای چپ را به عقب می بریم. به مرور که این حرکت با بدن ما سازگار شد، باید سرعت اجرای حرکت را بالا ببریم.
این کارشناس حرکات اصلاحی خاطرنشان کرد: هدف از این حرکت کشش بیشتر عضلات دست ها، شانه ها و آمادگی بدنی، خصوصاً افزایش ضربان قلب و آمادگی قلب و عروق است.
وِی، در تشریح تمرینی نشسته اظهار کرد: از یک زیرانداز استفاده می کنیم و روی زمین می نشینیم. دست هایمان را بالای سر و در امتداد بدن کشیده نگه می داریم و پاها در جلوی بدن صاف است. همزمان که دست راست را از بالای سر به سمت جلوی بدن می بریم، پای چپ را کشیده بالا می آوریم، به شکلی که احساس کنیم پنجه دست راستمان به پنجه پای چپمان نزدیک شده است و بالعکس.
این تمرین برای تقویت هماهنگی عصب و عضله است و تقویت عضلات شانه ها و پاها را به همراه دارد؛ خصوصاً‌عضلات شکمی و لگنی را تقویت و اصلاح می کند.
برنامه "گلخونه" با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حرکتی در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه "گلخونه" پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
گل خونه