گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 60دقیقه

نقش والدین در استعدادیابی فرزند

در برنامه "گلخونه" چهارشنبه 11 تیر، پروین مرادی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، درباره نقش والدین در استعدادیابی فرزند توضیحاتی را ارائه کرد.

1399/04/11
11:08

به گزارش رادیو ورزش؛ پروین مرادی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، در ارتباط با نقش والدین در استعدادیابی فرزند اظهار داشت: عوامل بسیاری در موفقیت یک نفر و به دنبال آن موفقیت ورزشی یک کشور تأثیر دارد. مهمترین عامل در این موفقیت لزوم شناسایی افراد مستعد است.
وی، افزود: والدین نباید فقط به این مسئله اکتفا کنند که فرزندشان در یک رشته ورزشی شرکت کند. سعی کنند شرایط حضور در چندین رشته ورزشی را برای او فراهم کنند؛ مخصوصاً قبل از سنین نوجوانی فرصتی را فراهم کنند که فعالیت های ورزشی مختلفی را تجربه کند. ترجیحاً اجازه دهند خود فرزند رشته ورزشی مورد علاقه اش را انتخاب کند یا حداقل او را در انتخاب رشته همراهی کنند.
مرادی، تأکید کرد: انتظار نباید طوری باشد که به کودک فشار تحمیل شود. وقتی فرزند رشته ای را انتخاب می کند که والدینش را راضی کند، خیلی کمتر از آن تجربه ورزش کردن، احساس رضایت می کند؛ حتی به احتمال زیاد آن ورزش را ترک کند. والدین باید به اندازه فرزند را تشویق به فعالیتی کنند. آنها می توانند از مربیان هم کمک بگیرند.
شما می توانید ادامه صحبت های این کارشناس را از طریق فایل صوتی پیوست، شنونده باشید.
برنامه گلخونه به تهیه کنندگی یوسف فرجی و محسن افضلی، روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:00 به مدت 1 ساعت روی آنتن رادیو ورزش می رود.

دسترسی سریع
گل خونه