گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

مهارت مقابله با رفتارهای هیجانی مخرب

برنامه "گلخونه" دوشنبه 7 مهر، در گفتگو با دكتر سهیلا ساكی، روانشناس به موضوع رفتارهای هیجانی مخرب و راه های مقابله اختصاص داشت.

1399/07/07
12:32

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر سهیلا ساكی، روانشناس درباره رفتارهای هیجانی مخرب و راه های مقابله با آن گفت: مهمترین مهارت مقابله ای كه می تواند ما را از رفتارهای آسیب زننده و حتی هیجانات مخرب دور كند، مهارت ارزشمند خودكارآمدی است. اینكه من می توانم با منطق، نگرش مثبت، عاقلانه، دانش و آگاهی و كسب تجربه از پس مشكلات روزمره زندگی برآیم. افرادی كه خودكارآمد هستند، می توانند خشم خود را كنترل كنند.
وی ادامه داد: بحث نگرش مثبت روی هیجانات و رفتار ما اثر می گذارد. مهمترین مسئله سیستم ایمنی و سلامت بدن ماست كه امروزه هدف بسیاری از بیماریها قرار گرفته است. وقتی ما نگرش مثبت داشته باشیم، ایمنی بدن خودمان را تقویت می كنیم و می توانیم در مقابل خیلی مسائل و بیماریها مقاومت كنیم.
این روانشناس اضافه كرد: بنا به تأكید بسیاری از كارشناسان توصیه می كنیم افراد در گروه های ورزشی مفرح حضور پیدا كنند و نگرش مثبت، اعتمادبنفس، عزت نفس و خودكارآمدی خود را ارتقاء دهند. به نظر بنده حضور در جمع و ورزش كردن بهترین درمان برای مقابله با رفتارهای هیجانی مخرب است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده صحبت های كامل این متخصص حركات اصلاحی باشید.
برنامه "گلخونه" امروز با اجرای شهریار شهریاری روی آنتن رفت. این برنامه با محوریت ترویج سبك زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حركتی در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با كارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه "گلخونه" پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
گل خونه